• Tłumacz języka migowego

Rzut oka

znaleziono wiadomości: 39

Uroczysta trzydziestka

Uroczysta trzydziestka

Uroczysta trzydziestka

Tegoroczne centralne obchody Dnia Strażaka upłynęły pod znakiem radości z powrotu do uroczystego świętowania w pełnej gali na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Strażacy świętowali w poczuciu dobrze spełnionej misji; wspólnie z władzami, kierownictwem, przyjaciółmi, rodzinami i przedstawicielami Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Ćwiczenia z bezzałogowcami

Ćwiczenia z bezzałogowcami

W styczniu nad terenem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie wzniosły się bezzałogowe statki powietrzne - 12 i 13 stycznia odbyły się tam pilotażowe warsztaty z wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych z termowizją w działaniach ratowniczych. Bezzałogowce są pomocne w działaniach PSP w przestrzeni otwartej i zamkniętej, a kamery termowizyjne dają dodatkowe możliwości.

Atak pogody

Atak pogody

Atak pogody

Zaczęło się 17 lutego. Dzień wcześniej w telefonach komórkowych rozlegały się dzięki SMS-ów z alertem ostrzegającym przed silnym wiatrem. Sygnał, dotąd neutralny, zabrzmiał tym razem złowieszczo. Mało kto spodziewał się wcześniej, że nad Polskę nadciągnie niż Dudley, który sprowadzi też mocniejszy podmuch wiatru.

#Solidarni z Ukrainą

#Solidarni z Ukrainą

#Solidarni z Ukrainą

Wczesnym rankiem 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Polsko-ukraińskimi przejściami granicznymi przechodzą dziesiątki tysięcy ludzi dziennie. Część zostaje w Polsce, część po odpoczynku i nabraniu sił rusza w dalszą drogę. Polacy okazali się przyjaciółmi, na których można liczyć w najtrudniejszej chwili.

Bezpieczeństwo na łyżwach

Bezpieczeństwo na łyżwach

Bezpieczeństwo na łyżwach

Sezon zimowy trwa, a lodowisko to jedna z najbardziej przyciągających atrakcji tego okresu. Przyciąga rodziny z dziećmi, pary, a także grupy dzieci i młodzieży. Każda aktywność fizyczna jest wskazana, zwłaszcza zimą i w dobie pandemii, gdy większość czasu spędzamy przed komputerem - czy to w pracy, czy to w szkole. Niech posłużą temu ferie zimowe.

O zagrożeniach w miejscach kultu

O zagrożeniach w miejscach kultu

W 2020 r. w Unii Europejskiej doszło do 57 prób zamachów terrorystycznych. Prawdopodobnie dziesięciu dokonano na tle dżihadu - pochłonęły życie dwunastu osób (źródło: Europol 2021). Konieczna jest zatem analiza możliwych scenariuszy działania terrorystów i wdrożenie działań, które zapewniłyby bezpieczeństwo m.in. w obiektach sakralnych oraz zgromadzeniach o charakterze religijnym organizowanych na terenie otwartym.

Ocena dla mundurów

Ocena dla mundurów

Ocena dla mundurów

Trudności w poruszaniu się i ograniczanie ruchów, przegrzanie, przemakanie, uszkodzenia mechaniczne - to kilka punktów, które udało się poprawić dzięki nowym ubraniom specjalnym. Takich ubrań do końca listopada tamtego roku trafiło do jednostek PSP 24 794. Od zmiany w rozporządzeniu w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej minęły 3 lata.

Ustawa podpisana

Ustawa podpisana

Ustawa podpisana

Ustawa o ochotniczych strażach pożarnych to pierwszy taki akt prawny, który reguluje organizację i funkcjonowanie OSP. Ostatnie prace parlamentarne nad nią (oraz nad ustawą o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”) zakończyły się w piątek 17 grudnia 2021 r.

Świętowanie w SGSP

Świętowanie w SGSP

Świętowanie w SGSP

25 listopada 2021 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyły się uroczyste obchody 40. rocznicy strajku podchorążych Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej. Wydarzenie to było swoistym uhonorowaniem osób, które 40 lat temu podjęły walkę o demokratyczny status i samorządność uczelni. Patronat honorowy nad obchodami objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konkurs kalendarzowy

Konkurs kalendarzowy

Konkurs kalendarzowy

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ma coś dla młodych pasjonatów bezpieczeństwa pożarowego - trwa konkurs kalendarzowy, w którym uczniowie klas 1-8 mają szansę zaprezentować swój talent plastyczny i pomysłowość.

do góry