• Tłumacz języka migowego

Rzut oka

znaleziono wiadomości: 81

Śmigło i hełm

Śmigło i hełm

Śmigło i hełm

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe to jedna ze służb, z którą strażacy współpracują na co dzień. Gdy poszkodowany, któremu funkcjonariusze PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, musi jak najszybciej dostać się do szpitala oddalonego od miejsca zdarzenia, kto może go tam w bezpiecznych warunkach przetransportować? Tylko załoga LPR.

Zjazd druhów

Zjazd druhów

Zjazd druhów

Strażacy OSP i PSP trwają razem na placu boju z żywiołem. Ich dobra współpraca to warunek skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych. Splata się także ich życie poza służbą. Dlatego podczas XV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nie zabrakło funkcjonariuszy PSP...

Czarna seria

Czarna seria

Ostatnie tygodnie były niezwykle trudne dla strażaków PSP i OSP. W odstępie kilku dni w czasie służby odeszło trzech wspaniałych ludzi. Trudno się z tym pogodzić, można jedynie oddać im hołd i zachować ich w pamięci.

Trzy dekady po apokalipsie

Trzy dekady po apokalipsie

Trzy dekady po apokalipsie

22 września w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się ogólnopolska konferencja „30 lat doświadczeń po pożarze w Kuźni Raciborskiej. Wczoraj, dziś, jutro”. Jej celem było upamiętnienie największego pożaru w Polsce oraz Europie Środkowej po II wojnie światowej, pokazanie odbudowanego lasu i zmian, jakie zaszły od tamtej katastrofy w ochronie przeciwpożarowej.

INTERED w SGSP

INTERED w SGSP

INTERED w SGSP

15 września odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Międzynarodowe mechanizmy ratownictwa a redukcja ryzyka katastrof”. Została zorganizowana w formule hybrydowej przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej (SGSP) i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), które uzyskały wsparcie organizacyjne od dwunastu partnerów międzynarodowych, m.in. z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Ekwadoru, Słowacji i Polski.

O zbrodni sąsiedzkiej

O zbrodni sąsiedzkiej

O zbrodni sąsiedzkiej

Wernisaż „Strażacki wrzesień 1939 - Kolory historii” oraz wspomnienie zbrodni pomorskiej to jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń kulturalnych w tym regionie, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną. W 83 lata po wojennym dramacie udało się odtworzyć historię okrutnej zbrodni, do której doszło na terenie przedwojennego województwa pomorskiego.

Nagrodzeni za Francję

Nagrodzeni za Francję

Nagrodzeni za Francję

Z dala od domów, w pocie czoła dawali z siebie wszystko, by pomóc kolegom strażakom i mieszkańcom zagrożonych pożarem miejscowości. Mowa oczywiście o funkcjonariuszach PSP z różnych części Polski - członkach modułu GFFFV Poland, którzy brali udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w okolicach Hostens.

Jeden za wszystkich…

Jeden za wszystkich…

Jeden za wszystkich…

… wszyscy za jednego. Tylko kierując się tą maksymą, można zadbać o wspólne bezpieczeństwo, gdy zagrożeń przybywa.

Ku pamięci

Ku pamięci

Ku pamięci

Dobiegł końca XXX Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, strażaków poległych w 1992 r. w trakcie pożaru lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej.

Burzliwe dni

Burzliwe dni

Burzliwe dni

Bez względu na porę roku strażacy mają pełne ręce roboty. Niestraszne im pogodowe czy ekologiczne perturbacje - zmagają się z żywiołem, usuwają skutki jego groźnych poczynań.

do góry