• Tłumacz języka migowego

Rzut oka

znaleziono wiadomości: 138

APoż otwiera drzwi

APoż otwiera drzwi

Centralny Ośrodek Wyszkolenia Pożarniczego, Centralna Szkoła Pożarnicza, Centralna Oficerska Szkoła Pożarnicza, Szkoła Oficerów Pożarnictwa, Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej… Mijają kolejne dekady, a wraz z nimi zmienia się nazwa uczelni i jej oblicze. 1 sierpnia to kolejny przełomowy dzień w historii placówki kształcącej przyszłych oficerów pożarnictwa - zyskała nowe miano:

Grecki dramat

Grecki dramat

Raj znów stanął w ogniu. Lipiec przyniósł Grecji pożary podobne do tych sprzed 2 lat. Spośród 13 regionów aż siedem znajdowało się w strefie największego ryzyka: Attyka, Grecja Centralna, Zachodnia, Peloponez i Wyspy Jońskie. Z terenów zagrożonych na wyspie Rodos ewakuowano 19 tys. osób.

Provincia Nostra

Provincia Nostra

Provincia Nostra

Francuska Prowansja to jeden z najpiękniejszych regionów tej części Europy, zachwyca Alpami, Lazurowym Wybrzeżem, śródziemnomorskim klimatem i długą historią. Rzymianie mówili na nią Nasza Prowincja (łac. Provincia Nostra). To bardzo znane miejsce, zwłaszcza dzięki charakterystycznej mieszance ziół i artystom, którzy przemycali jego uroki w swoich dziełach (np. Paul Cézanne). Prowansja i jej miasto Aix z pewnością zrobiły

Pożarniczy zawrót głowy

Pożarniczy zawrót głowy

Pożarniczy zawrót głowy

Wreszcie, po 4 latach spowodowanej pandemią przerwy, strażacy i wszyscy zainteresowani techniką pożarniczą doczekali się powrotu jednego z najważniejszych dla nich wydarzeń - Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO. Trzeba przyznać - był to powrót z impetem.

50 strażackich lat

50 strażackich lat

50 strażackich lat

Lata przeżyte w szkole czy na uczelni zapadają w pamięć na całe życie, formują fundamenty naszej tożsamości. Dotyczy to zwłaszcza strażaków - etos tego zawodu jest silnie rozwinięty i przekazywany w murach szkolnych, gdy młodzi ludzie przyswajają wiedzę, umiejętności, ale i kodeks postępowania w służbie.

Emeryci mundurowi emerytom cywilnym

Emeryci mundurowi emerytom cywilnym

Emeryci mundurowi emerytom cywilnym

Przedstawiciele formacji mundurowych w stanie spoczynku służą emerytom cywilnym wsparciem, doświadczeniem i dobrą radą w projekcie edukacyjnym „Świadomy Senior - Bezpieczny Senior”, prowadzonym od maja ubiegłego roku pod patronatem dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA.

Świadczenia w górę

Świadczenia w górę

Świadczenia w górę

W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. w Dzienniku Ustaw pod poz. 1134 opublikowane zostało rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 6 czerwca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania świadczeń otrzymywanych przez strażaków w służbie.

IGRZYSKA 2023

IGRZYSKA 2023

IGRZYSKA 2023

Wielkie sportowe święto - Igrzyska Europejskie, które odbyły się w Krakowie w dniach 21 czerwca - 2 lipca, stanowiły okazję do uhonorowania osiągnięć sportowych, a jednocześnie duże wyzwanie dla organizatorów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczestników i widzów. Państwowa Straż Pożarna również miała do wykonania wiele zadań.

Na straży paliw

Na straży paliw

Na straży paliw

Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Maciejem Wąsikiem 22 czerwca wzięli udział w uroczystym jubileuszu 60-lecia Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen, odbywającym się w Domu Technika Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA w Płocku.

Z pomocą dla poszkodowanych

Z pomocą dla poszkodowanych

Z pomocą dla poszkodowanych

We wtorek 6 czerwca nad ranem Rosjanie wysadzili zaporę elektrowni wodnej na rzece Dniepr w okupowanej miejscowości Nowa Kachowka w obwodzie chersońskim. Władze Ukrainy zarządziły ewakuację kilku tysięcy osób z terenów zagrożonych powodzią. Całkowitemu zniszczeniu uległa hydroelektrownia znajdująca się na zaporze. Podtopionych zostało kilkanaście miejscowości i kilkaset domów.

do góry