• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Razem dla społeczności

2 Lutego 2024

Leśna to gmina malowniczo położona na Pogórzu Izerskim, nad rzeka Kwisą. Należy do powiatu lubańskiego i województwa dolnośląskiego. Ma bogatą historię, piękne tradycje kulturalne i wspaniałe otoczenie dzikiej przyrody. Jej mieszkańcy mogą czuć się dumni ze swojego miejsca na ziemi. Ważne jednak, by także czuli się i byli bezpieczni. O to zadba z pewnością nowo powstałe Centrum Reagowania i Zarządzania Kryzysowego, które otworzyło swoje podwoje 2 września.

fot. arch. KP PSP w Lubaniu

Uroczysty apel strażacki z udziałem strażaków PSP i OSP oraz lokalnej społeczności zainaugurował działalność nowej, jakże ważnej instytucji. Udział w ceremonii otwarcia centrum wziął zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny. Następnie wszyscy zgromadzeni podziwiali pokazy sprzętu i wyposażenia strażackiego oraz defiladę pojazdów służb mundurowych i ratowniczych. 

CRiZK to pierwszy w tym regionie podmiot łączący wszystkie służby ratownicze. Z pewnością jego działalność zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Leśna i nie tylko.

AS

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry