• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Sobótka

Ostatnie artykuły

 • Pasja nigdy nie zagaśnie

  Pasja nigdy nie zagaśnie

  Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie, kim jest strażak raper, który napisał tekst utworu „Nigdy nie zagaśnie” i wykonał go z okazji 30-lecia PSP, ma szansę się tego dowiedzieć. Piosenka zrobiła furorę na YouTube wśród funkcjonariuszy PSP i szerszej publiczności, tym bardziej że towarzyszy jej wspaniały teledysk. To nie jedyny utwór asp. Jacka Lipskiego „Lipena”, funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie.

  Dział
  Aktualne wydanie Po godzinach
  Data publikacji
  2022-11-16
 • Śmigło i hełm

  Śmigło i hełm

  Lotnicze Pogotowie Ratunkowe to jedna ze służb, z którą strażacy współpracują na co dzień. Gdy poszkodowany, któremu funkcjonariusze PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, musi jak najszybciej dostać się do szpitala oddalonego od miejsca zdarzenia, kto może go tam w bezpiecznych warunkach przetransportować? Tylko załoga LPR.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Zjazd druhów

  Zjazd druhów

  Strażacy OSP i PSP trwają razem na placu boju z żywiołem. Ich dobra współpraca to warunek skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych. Splata się także ich życie poza służbą. Dlatego podczas XV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nie zabrakło funkcjonariuszy PSP...

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Czarna seria

  Czarna seria

  Ostatnie tygodnie były niezwykle trudne dla strażaków PSP i OSP. W odstępie kilku dni w czasie służby odeszło trzech wspaniałych ludzi. Trudno się z tym pogodzić, można jedynie oddać im hołd i zachować ich w pamięci.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-10-17
 • Nagrodzeni za Francję

  Nagrodzeni za Francję

  Z dala od domów, w pocie czoła dawali z siebie wszystko, by pomóc kolegom strażakom i mieszkańcom zagrożonych pożarem miejscowości. Mowa oczywiście o funkcjonariuszach PSP z różnych części Polski - członkach modułu GFFFV Poland, którzy brali udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w okolicach Hostens.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-10-17
wszystkie artykuły autora

do góry