• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Sobótka

Ostatnie artykuły

 • Gotowi na wyzwania

  Gotowi na wyzwania

  Zagrożeń, które niesie rozwój cywilizacyjny, niestety nie ubywa. Niepomyślna sytuacja międzynarodowa, konflikt zbrojny na terytorium naszego sąsiada pokazują, że trzeba się przygotować na różne negatywne scenariusze.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-06-15
 • Pasja nauczania od lat

  Pasja nauczania od lat

  Dr inż. Sylwester Kieliszek - człowiek instytucja, nazwisko znane doskonale wszystkim absolwentom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wieloletni szef Katedry Techniki Pożarniczej, wykładowca takich przedmiotów, jak hydromechanika, przeciwpożarowe zaopatrzenie w wodę, sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-05-20
 • Uroczysta trzydziestka

  Uroczysta trzydziestka

  Tegoroczne centralne obchody Dnia Strażaka upłynęły pod znakiem radości z powrotu do uroczystego świętowania w pełnej gali na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Strażacy świętowali w poczuciu dobrze spełnionej misji; wspólnie z władzami, kierownictwem, przyjaciółmi, rodzinami i przedstawicielami Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-05-20
 • Spełnione marzenie

  Spełnione marzenie

  St. kpt. Joanna Binio, pracownik Zakładu Hydromechaniki i Przeciwpożarowego Zaopatrzenia w Wodę Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, od najwcześniejszych lat wytrwale realizuje swoje cele. Mimo trudności nie zniechęcała się i dopięła swego - ukończyła studia mundurowe i została funkcjonariuszem PSP, a teraz z powodzeniem i satysfakcją spełnia się jako dydaktyk w pożarniczej wyższej uczelni.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Słowo wstępne 2022/02

  Słowo wstępne 2022/02

  Ścieżka edukacji w zawodzie strażaka zajmuje w pamięci i doświadczeniu każdego funkcjonariusza wyjątkowe miejsce. Początki kształtują tożsamość, wykuwają fundamenty profesjonalnej wiedzy i umiejętności. Dlatego tak ważne nie tylko dla indywidualnego rozwoju strażaków, ale i dla całej formacji jest szkolnictwo pożarnicze. W lutowym numerze poświęcamy nieco miejsca aktywnej i energicznej siedemdziesięciojednolatce - Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, która ma za sobą wspaniałą przeszłość i obiecujące perspektywy dalszego rozwoju.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-02-15
wszystkie artykuły autora

do góry