• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Sobótka

Ostatnie artykuły

  • Słowo wstępne 7/2024

    Słowo wstępne 7/2024

    Wakacyjna aura sprzyja pogodnej tematyce – i taka właśnie dominuje w lipcowym numerze „Przeglądu Pożarniczego”. Przenosimy się dzięki sile słowa i zdjęć do Lublina, Mysłowic, Alwerni, Charzyków i Malca, bo w tych miejscach strażacy (choć nie tylko) wprowadzają dzieci i młodzież (a czasem i dorosłych) w świat swojego zawodu, ale przede wszystkim uczą ich bezpiecznych zachowań w różnych okolicznościach. Przekonajmy się, jak wyglądają te działania w dwóch wyróżniających się salach edukacyjnych: w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie i Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

    Dział
    Aktualne wydanie Słowo wstępne
    Data publikacji
    2024-07-18
  • Mapy przyszłości

    Mapy przyszłości

    To, co przed nami, jawi się często jako nieodgadniona tajemnica. Tyle jest możliwych scenariuszy, tyle czynników, które mogą wpłynąć na bieg wypadków. A jednak myślenie o tym, co może nastąpić, jest konieczne, choćby po to, by móc planować nasze postępowanie. Wiedzą o tym członkowie Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością – ludzie nauki, eksperci w różnych dziedzinach gospodarki, pasjonaci transdyscyplinarnych badań mających na celu przewidywanie możliwych układów zdarzeń gospodarczych, społecznych, naukowych.

    Dział
    WWW@pożarnictwo
    Data publikacji
    2024-05-29
  • Potrzebna ewaluacja

    Potrzebna ewaluacja

    Ćwiczenie czyni mistrza – to naturalna kolej rzeczy. Jednak aby prawda ta się potwierdziła, musi zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim potrzebujemy mieć możliwość oceny swoich postępów.

    Ćwiczenie jest istotne w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności w każdej dziedzinie. Staje się jednak newralgiczną kwestią, kiedy mowa o tak ważnym obszarze, jak ochrona ludności.

    Dział
    Wydało się
    Data publikacji
    2024-05-28
  • Rady na pożar

    Rady na pożar

    Oto wizja nowoczesnej przyszłości: ciche pojazdy o opływowych kształtach mkną ulicami miast, nie wytwarzając szkodliwych spalin. Wizja ta może się ziścić, aczkolwiek do jej realizacji jeszcze długa droga. Mamy jednak coraz więcej samochodów elektrycznych na drogach, czas więc też przyjrzeć się zagrożeniom z nimi związanym, bo piękna wizja przyszłości to jedno, a realia i co za tym idzie – ciemna strona elektromobilności to drugie.

    Dział
    Wydało się
    Data publikacji
    2024-05-27
  • Jeśli nie elektryki, to co?

    Jeśli nie elektryki, to co?

    Grudniowy numer PP zdominowała tematyka elektromobilności. Wśród wielu tekstów analizujących zagadnienie z różnych punktów widzenia mamy także wywiad z dyrektorem zarządzającym Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych Maciejem Mazurem. Idąc tym tropem, warto zapoznać się ze stroną www Stowarzyszenia, bo zawiera ona wiele cennych informacji o pojazdach z napędem elektrycznym i wszystkim, co z nimi związane.

    Dział
    WWW@pożarnictwo
    Data publikacji
    2024-05-27
wszystkie artykuły autora

do góry