• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Sobótka

Ostatnie artykuły

 • Wielka szansa rozwoju

  Wielka szansa rozwoju

  Program modernizacji to kolejny wielki krok do przodu, jeśli chodzi o Państwową Straż Pożarną. Bez niego nasza formacja wyglądałaby zupełnie inaczej, jeśli chodzi o obiekty, sprzęt czy wyposażenie osobiste. Gwarantuje nam dalszy rozwój, to nasza wielka szansa.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-08-18
 • Słowo wstępne 08/2023

  Słowo wstępne 08/2023

  Dramatyczna akcja, płomienie pochłaniające budynek, strażacy są już na miejscu, zaangażowani i skupieni walczą z żywiołem… Taki filmowy obraz naszej profesji ma wiele osób. Tymczasem składa się na nią wiele innych elementów, choćby zapewnienie do jej funkcjonowania budynków, pojazdów i sprzętu. Nie pojawiają się one jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale w wyniku pracy funkcjonariuszy za kulisami spektakularnych działań. Łatwo jest zapomnieć o tej żmudnej i często trudnej, a niezbędnej prozie życia, dlatego w sierpniowym numerze postanowiliśmy przybliżyć czytelnikom tajniki logistyki - niezwykle ważnego obszaru funkcjonowania PSP.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2023-08-18
 • APoż otwiera drzwi

  APoż otwiera drzwi

  Centralny Ośrodek Wyszkolenia Pożarniczego, Centralna Szkoła Pożarnicza, Centralna Oficerska Szkoła Pożarnicza, Szkoła Oficerów Pożarnictwa, Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej… Mijają kolejne dekady, a wraz z nimi zmienia się nazwa uczelni i jej oblicze. 1 sierpnia to kolejny przełomowy dzień w historii placówki kształcącej przyszłych oficerów pożarnictwa - zyskała nowe miano: Akademii Pożarniczej (APoż). Stało się to zgodnie z założeniami ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie nazw uczelni służb państwowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-08-15
 • Grecki dramat

  Grecki dramat

  Raj znów stanął w ogniu. Lipiec przyniósł Grecji pożary podobne do tych sprzed 2 lat. Spośród 13 regionów aż siedem znajdowało się w strefie największego ryzyka: Attyka, Grecja Centralna, Zachodnia, Peloponez i Wyspy Jońskie. Z terenów zagrożonych na wyspie Rodos ewakuowano 19 tys. osób.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-08-15
 • Pożarniczy zawrót głowy

  Pożarniczy zawrót głowy

  Wreszcie, po 4 latach spowodowanej pandemią przerwy, strażacy i wszyscy zainteresowani techniką pożarniczą doczekali się powrotu jednego z najważniejszych dla nich wydarzeń - Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO. Trzeba przyznać - był to powrót z impetem.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-07-21
wszystkie artykuły autora

do góry