• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Marta Giziewicz

Żywioł rywalizacji

10 Listopada 2021

Wrzesień i październik niektórym upłynęły pod znakiem sportowej rywalizacji. Przyniosły zwycięstwa w zawodach krajowych, ale mamy czym się pochwalić także na arenie międzynarodowej.

25 września w Grudziądzu odbyły Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Biegi te są hołdem ku czci sportowca, który czterokrotnie zdobył dla Polski złoty medal w biegu z przeszkodami (pierwszy raz w Paryżu w 1970 r. – na 2000 m, kolejne na 3000 m: Rzym – 1974, Praga – 1978, olimpiada w Moskwie – 1980). W ramach 40. edycji tego wydarzenia odbyły się XXVI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Ulicznym. W zawodach ogółem wzięło udział ponad 600 biegaczy (w tym 63 strażaków z 10 województw oraz reprezentacja SGSP).

fot. Robert Stegnicki / KM PSP ToruńOd 29 września do 1 października w Żarach trwały XXVI Mistrzostwa Polski Strażaków w Futsalu, w których zmierzyło się 17 drużyn (16 reprezentacji województw i reprezentacja Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie). Za organizację imprezy odpowiadała: Komenda Główna PSP oraz Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim, a jej gospodarzem była Komenda Powiatowa PSP w Żarach.

Tegoroczne zmagania w międzynarodowych mistrzostwach FireFit Championships odbyły się w Chorwacji w dniach 25-26 września. W szranki stanęło łącznie 60 zawodników z Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii i Węgier. Polska reprezentacja zdobyła pięć medali złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.

MG

Marta Giziewicz Marta Giziewicz

Marta Giziewicz jest redaktorką i dziennikarką, autorką powieści, pracuje w "Przeglądzie Pożarniczym" od 2020 r.

do góry