• Tłumacz języka migowego

Autor Marta Giziewicz

Ostatnie artykuły

 • Jesteśmy częścią środowiska

  Jesteśmy częścią środowiska

  Dbanie o środowisko, bezpieczeństwo człowieka i jego otoczenia. A w środku tego wszystkiego strażak. O ratownictwie ekologicznym rozmawiamy ze st. bryg. dr. hab. inż. Zdzisławem Salamonowiczem, profesorem uczelni w Akademii Pożarniczej w Warszawie.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2024-05-23
 • Kadencja transparentności

  Kadencja transparentności

  W styczniu tego roku stanowisko komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej objął nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski. Ma już za sobą pierwsze miesiące pracy i pierwsze wyzwania. Rozmawiamy o pomocnych doświadczeniach, o tym, z jakimi sprawami przyszło mu się zmierzyć i co w najbliższym czasie czeka straż pożarną w Polsce.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2024-04-22
 • Pozytywny ładunek elektromobilny

  Pozytywny ładunek elektromobilny

  Temat elektromobilności jest w Polsce coraz częściej podejmowany i coraz szerzej omawiany, kroczy tuż za zmianami w Europie i na świecie. Liczba jeżdżących po drogach aut elektrycznych wzrasta, ale na znaczące świadectwo rozwoju tego sektora trzeba jeszcze poczekać. Niemniej jednak zmiany nadchodzą i w Polsce. O elektromobilności, szansach na przyszłość i współpracy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych rozmawiamy z Maciejem Mazurem, dyrektorem zarządzającym PSPA, prezydentem AVERE.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2023-12-13
 • Strażacka stacja

  Strażacka stacja

  Wydaje się, że stoi pośród niczego, a jednak jest środkiem wszystkiego. Ponadstuletnia stacja kolejowa to nie lada gratka dla osoby, która kocha historię i pasjonuje się koleją. Na szczęście stacja Nojewo właśnie na takiego człowieka trafiła.

  Dział
  Po godzinach
  Data publikacji
  2023-10-19
 • Provincia Nostra

  Provincia Nostra

  Francuska Prowansja to jeden z najpiękniejszych regionów tej części Europy, zachwyca Alpami, Lazurowym Wybrzeżem, śródziemnomorskim klimatem i długą historią. Rzymianie mówili na nią Nasza Prowincja (łac. Provincia Nostra). To bardzo znane miejsce, zwłaszcza dzięki charakterystycznej mieszance ziół i artystom, którzy przemycali jego uroki w swoich dziełach (np. Paul Cézanne).

  Prowansja i jej miasto Aix z pewnością zrobiły na polskich strażakach wrażenie, ale grupa modułu GFFFV, która wyruszyła tam w czwartek 29 czerwca 2023 r., przede wszystkim miała przed sobą ważne zadanie - poszerzanie wiedzy.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-08-15
wszystkie artykuły autora

do góry