• Tłumacz języka migowego

Autor Marta Giziewicz

Ostatnie artykuły

 • Rudziański dreszczowiec (wspomnienia uczestników akcji)

  Rudziański dreszczowiec (wspomnienia uczestników akcji)

  Tamtego dnia, kiedy czas stanął, a ogień zaczął trawić lasy nadleśnictwa Rudy Raciborskie, było bardzo gorąco i sucho. Środa 26 sierpnia 1992 r. zapisała się w pamięci strażaków pod znakiem upałów - termometry wskazywały 32°C, a dwa dni później w Kaliszu aż 38°C. Przy wietrze osiągającym około 13,5 m/s można było spodziewać się rychłej katastrofy.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Piekiełko raciborskie (PP 06/2021)

  Piekiełko raciborskie (PP 06/2021)

  O tym pożarze lasu rozpisywały się gazety lokalne, mówiono o nim w radiu i telewizji. „Przegląd Pożarniczy” poświęcił mu wiele miejsca na łamach, jak zawsze nie tylko informując, ale i ucząc. Żywioł zadziałał w cieniu codziennych spraw, przyszedł niespodziewanie i postawił na nogi tysiące ludzi.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-07-28
 • Pożar w drodze na Księżyc

  Pożar w drodze na Księżyc

  (Jubileuszowe echa) Grecki bóg Apollo, syn Zeusa i Leto, identyfikowany był nieraz z Heliosem - bogiem słońca i światłości, który w dzień przemierzał niebo na złotym rydwanie, przewożąc Słońce. Stąd nazwa serii amerykańskich lotów kosmicznych realizowanych w latach 1966-1972.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-06-15
 • Słowo wstępne 2022/06

  Słowo wstępne 2022/06

  Wakacje czas zacząć - ale „Przegląd Pożarniczy” nie zwalnia tempa! Niestraszne nam wizje leżakowania pod palmami, relaksowania się do znudzenia i kąpieli słonecznych. Załoga PP włożyła największy wysiłek w prace nad numerem czerwcowym, aby naszym czytelnikom zapewnić ciekawą i merytoryczną zarazem lekturę, godną uwzględnienia przy pakowaniu walizek...

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2022-06-15
 • Pod strażackimi skrzydłami

  Pod strażackimi skrzydłami

  Lecąc na spotkanie z klientem, konferencję międzynarodową czy po prostu na wakacje, zajmujemy się rzeczami… przyziemnymi. Przemierzamy terminal lotniska, ciągnąc walizkę na kółkach, sprawdzamy bilety, pilnujemy godzin odlotów, nasłuchujemy komunikatów, przechodzimy odprawę, a w samolocie zapinamy pasy i obserwujemy stewardessę, która właśnie omawia sprawy bezpieczeństwa.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2022-05-20
wszystkie artykuły autora

do góry