• Tłumacz języka migowego

Autor Marta Giziewicz

Ostatnie artykuły

 • Wojskowa siostra PSP

  Wojskowa siostra PSP

  W jej strukturach pełnią służbę żołnierze zawodowi, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz zatrudnieni są pracownicy wojska. Realizują zadania przewidziane dla Państwowej Straży Pożarnej w komórkach i jednostkach organizacyjnych podległych ministrowi obrony narodowej albo przez niego nadzorowanych. Tematem niniejszego artykułu będzie Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa.

  Dział
  Aktualne wydanie Ratownictwo i ochrona ludności Temat numeru
  Data publikacji
  2022-05-20
 • Pod strażackimi skrzydłami

  Pod strażackimi skrzydłami

  Lecąc na spotkanie z klientem, konferencję międzynarodową czy po prostu na wakacje, zajmujemy się rzeczami… przyziemnymi. Przemierzamy terminal lotniska, ciągnąc walizkę na kółkach, sprawdzamy bilety, pilnujemy godzin odlotów, nasłuchujemy komunikatów, przechodzimy odprawę, a w samolocie zapinamy pasy i obserwujemy stewardessę, która właśnie omawia sprawy bezpieczeństwa - jak założyć maskę tlenową na wypadek spadku ciśnienia, gdzie znajdują się wyjścia awaryjne. Mało kto zastanawia się jeszcze nad tym, że na miejscu znajdują się wyspecjalizowani w dziedzinie lotniskowych zdarzeń strażacy i w razie potrzeby to właśnie oni przyjadą, by nas uratować.

  Dział
  Aktualne wydanie Ratownictwo i ochrona ludności Temat numeru
  Data publikacji
  2022-05-20
 • Miejsce dla każdego

  Miejsce dla każdego

  Kobiety w straży pożarnej są, owszem, piękniejszą stroną medalu, ale także profesjonalistkami w swoich dziedzinach i pasjonatkami - nie tylko pożarnictwa. Dowodem na to jest bryg. Ariadna Koniuch z Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom KG PSP

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-03-15
 • Bezpieczeństwo na łyżwach

  Bezpieczeństwo na łyżwach

  Sezon zimowy trwa, a lodowisko to jedna z najbardziej przyciągających atrakcji tego okresu. Przyciąga rodziny z dziećmi, pary, a także grupy dzieci i młodzieży. Każda aktywność fizyczna jest wskazana, zwłaszcza zimą i w dobie pandemii, gdy większość czasu spędzamy przed komputerem - czy to w pracy, czy to w szkole. Niech posłużą temu ferie zimowe.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-02-10
 • O zagrożeniach w miejscach kultu

  O zagrożeniach w miejscach kultu

  W 2020 r. w Unii Europejskiej doszło do 57 prób zamachów terrorystycznych. Prawdopodobnie dziesięciu dokonano na tle dżihadu - pochłonęły życie dwunastu osób (źródło: Europol 2021). Konieczna jest zatem analiza możliwych scenariuszy działania terrorystów i wdrożenie działań, które zapewniłyby bezpieczeństwo m.in. w obiektach sakralnych oraz zgromadzeniach o charakterze religijnym organizowanych na terenie otwartym.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-02-10
wszystkie artykuły autora

do góry