• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Marta Giziewicz

Strażaccy ambasadorzy

10 Listopada 2021

O strażakach z kraju nad Wisłą zrobiło się głośno, gdy udali na misję do Grecji i Turcji. Pomagali tam miejscowym służbom w walce z pożarami. To oczywiście nie jedyne ich zasługi w tym roku, ale warto o nich wspomnieć – zwłaszcza o misji w Grecji. Dlaczego?

fot. Grzegorz Trzeciak / Wydział Prasowy KG PSPSport, nauka, kultura – to główne kategorie, w których można zdobyć nagrodę w plebiscycie Ambasador Polski organizowanym przez KGHM Polska Miedź SA. Oprócz nich jest także nagroda specjalna i nagroda publiczności. Wśród wyróżnionych w kategoriach głównych znaleźli się piłkarz, fizyk, tancerz. Pozostałe dwie przypadły odpowiednio: orkiestrze symfonicznej oraz… strażakom. Wyróżnienie polskim strażakom walczącym z pożarami w Grecji przyznano za bohaterstwo, odwagę i godne reprezentowanie Polaków poza granicami kraju. 15 października nagrodę publiczności w plebiscycie Ambasador Polski 2021 przyjął z rąk sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Była to już trzecia edycja plebiscytu, którego celem jest nagradzanie osób wsławiających Polskę, jej kulturę i historię.  Liczba nadesłanych zgłoszeń pokazuje, jak bardzo potrzebne jest to przedsięwzięcie.

MG

Marta Giziewicz Marta Giziewicz

Marta Giziewicz jest redaktorką i dziennikarką, autorką powieści, pracuje w "Przeglądzie Pożarniczym" od 2020 r.

do góry