• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

W godzinie próby

20 Maja 2022

fot. Karol Kierzkowski / Zespół Prasowy KG PSPPaństwowa Straż Pożarna nie ustaje we wspieraniu strażaków w Ukrainie, walczących ze skutkami brutalnej agresji na swój kraj. Kierownictwo Komendy Głównej PSP jest w stałym kontakcie z Państwową Służbą Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, przedstawiciele obydwu służb spotykają się m.in. na wideokonferencjach.

21 kwietnia podczas jednej z nich komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz szef ukraińskiej formacji gen. Siergiej Kruk omówili zadania, które stoją przed strażakami w Ukrainie. Przedstawiciele KG PSP podsumowali również działania PSP na rzecz obywateli Ukrainy docierających do Polski oraz koordynację przekazywania międzynarodowej pomocy w postaci sprzętu dla strażaków z zaatakowanego kraju. Komendant główny PSP zapewnił również o dalszym zaangażowaniu PSP w pomoc stronie ukraińskiej.

Radośniejszym akcentem wśród niełatwych tematów było zaproszenie pocztu sztandarowego Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych do udziału w krajowych obchodach Dnia Strażaka 6 maja na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry