• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

RR podporą PP

20 Maja 2022

fot. Karol Kierzkowski / Zespół Prasowy KG PSPEnergiczny i żywotny 110-latek wciąż ma wiele pomysłów na swój rozwój. W ostatnim czasie zyskał nowe oblicze - i drukowane, i internetowe. Mowa oczywiście o miesięczniku Państwowej Straży Pożarnej - „Przeglądzie Pożarniczym”, ukazującym się od 1912 r., dostarczającym strażakom oraz pozostałym czytelnikom wiedzy i inspiracji.

Przyszedł czas, by podsumować ostatnie działania i zaplanować przyszłe przedsięwzięcia. Nie mogło się to odbyć bez udziału Rady Redakcyjnej, której przewodniczy komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Niemal wszyscy członkowie Rady i redakcji zasiedli do dyskusji 22 kwietnia w siedzibie Komendy Głównej PSP. Wspólnie omówili zmiany w wydaniu papierowym PP oraz szacie graficznej strony internetowej czasopisma, realizowane już pomysły na uczczenie 30-lecia PSP (dodatek historyczny w PP) i planowane przedsięwzięcia z okazji 110-lecia czasopisma.

Nie zabrakło konkretnych pomysłów na treści kolejnych artykułów, a nawet ich cykle. Omawiana była kwestia współpracy przy tworzeniu tekstów z SGSP, CNBOP-PIB, CMP w Mysłowicach oraz rzecznikami prasowymi PSP z kraju. Przewodniczący Rady Redakcyjnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak zachęcił do poruszania na łamach PP tematyki ochrony ludności, ze względu na procedowanie ustawy o tej tematyce. Zwrócił uwagę na atrakcyjne prezentowanie ważnych dla PSP wydarzeń, m.in. Centralnych Obchodów Dnia Strażaka. Ocenił przy tym pozytywnie zmiany w czasopiśmie i jego rozwój.

Redakcji PP pozostaje dołożyć wszelkich starań, by czytelnicy czerpali satysfakcję i cenne informacje z lektury PP.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry