• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Świątecznie z parą prezydencką

26 Stycznia 2023

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRPOkres bożonarodzeniowy to niezwykły czas życzliwości, ciepła, wdzięczności i nadziei. Spotykamy się w gronie bliskich, by cieszyć się wspólnym świętowaniem, rozmową, pięknym zwyczajem dzielenia się opłatkiem czy śpiewaniem kolęd. Pragniemy tę niezwykłą atmosferę przenieść na wszelkie dziedziny życia, stąd tradycja spotkań świątecznych w innych gronach, np. współpracowników czy członków tej samej organizacji.      

Jedno z tych szczególnych spotkań odbyło się 20 grudnia w siedzibie Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i zarazem zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w wigilii mundurowej. W gronie strażaków PSP, na czele z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego i armii sojuszniczych podsumował ubiegły rok i złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.     

- Dobrze, że jesteśmy dziś razem, tak, jak razem Państwo służycie Rzeczpospolitej i bezpieczeństwu jej obywateli, tak jak razem służyliście walcząc z pandemią koronawirusa, tak jak służyliście wobec kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, tak jak służyliście w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wspierając uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski, tak jak razem działaliście tego lata w zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej na Odrze - powiedział prezydent RP.

Wśród gości spotkania świątecznego znalazł się także wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu w BBN minister Jacek Siewiera, wiceminister MSWiA Bartosz Grodecki oraz szefowie służb mundurowych.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry