• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Marta Giziewicz

Stypendia Fundacji

10 Listopada 2021

Fundacja Dorastaj z nami działa od 2010 r., niezmienne pomagając dzieciom z rodzin funkcjonariuszy służb publicznych, czyli strażaków, policjantów, żołnierzy czy ratowników górskich, którzy zginęli, zmarli lub doznali uszczerbku na zdrowiu, będąc na służbie. Oferuje wiele możliwości wsparcia, m.in. konsultacje edukacyjne, finansowanie szkół, studiów i zajęć pozalekcyjnych, pomoc psychologów.

fot. Karol Kierzkowski / Wydział Prasowy KG PSPTegoroczna edycja to kolejne dyplomy stypendialne, przyjęcie do grona podopiecznych fundacji dziesięciorga dzieci i spotkanie z parą prezydencką – Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą. Co ważne, od kwietnia 2020 r. swoim wsparciem organizacja objęła również rodziny pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z COVID-19.

W gali, która odbyła się 12 października w Pałacu Prezydenckim, uczestniczył zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztof Hejduk. Podczas uroczystości wręczono także dyplom „Przyjaciela Fundacji” tym, którzy aktywnie jej pomagają. Wśród wyróżnionych znalazł się strażak z Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie mł. asp. Adrian Socha, który w lipcu zeszłego roku zdobył Mont Blanc, dedykując przeprowadzaną w związku z wyprawą zbiórkę pieniędzy Fundacji „Dorastaj z nami”.

Więcej o Fundacji – jej działalności, partnerach, a także o tym, jak skorzystać z oferowanej pomocy i jak tej pomocy udzielić poprzez Fundację, można przeczytać na stronie www.dorastajznami.org

MG

Marta Giziewicz Marta Giziewicz

Marta Giziewicz jest redaktorką i dziennikarką, autorką powieści, pracuje w "Przeglądzie Pożarniczym" od 2020 r.

do góry