• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Marta Giziewicz

Powrót na Narodowy

10 Stycznia 2022

Latem wydawało się, że pandemia wkrótce odejdzie w zapomnienie. Nastąpiło luzowanie obostrzeń, mało kto pilnował się, by do sklepu wchodzić w maseczce, zaczęły się wyjazdy na wakacje i imprezy, drastycznie zmalała liczba chętnych na przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19. Tymczasem była to tylko cisza przed burzą. Nadeszła jesień i zima, które tym razem zaskoczyły nie drogowców. Pandemia znów się rozszalała, słupki wskazujące poziom zachorowań urosły.

fot. Andrzej Zubkowicz / SGSPW związku z pogorszeniem sytuacji pandemicznej w Polsce pojawiła się konieczność ponownego otworzenia Tymczasowego Szpitala Narodowego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, co nastąpiło 25 listopada. Planowo w pierwszej fazie działania uruchomiono 100 łóżek, a przyjmowani są pacjenci bez stwierdzonych chorób współistniejących, w stanie stabilnym.

Z polecenia komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka grupę 15 podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zadysponowano w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego do prac przy odtworzeniu potencjału szpitala.

MG

Marta Giziewicz Marta Giziewicz

Marta Giziewicz jest redaktorką i dziennikarką, autorką powieści, pracuje w "Przeglądzie Pożarniczym" od 2020 r.

do góry