• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Mazowieccy strażacy w Ciechanowie

17 Lutego 2023

fot. Katarzyna Urbanowska / KW PSP w Warszawie6 lutego w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie odbyła się ważna dla strażaków PSP i OSP województwa mazowieckiego uroczystość. Funkcjonariusze PSP i pracownicy cywilni jednostek organizacyjnych tego województwa otrzymali odznaczenia, akty nadania waszych stopni i wyróżnienia, a jednostki OSP zostały włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i otrzymały sprzęt pożarniczy. Wszystko to odbyło się w gronie ważnych gości, z wiceministrem SWiA Maciejem Wąsikiem, posłanką na Sejm RP Anną Cicholską i komendantem głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem na czele.

Wyróżniający się mazowieccy strażacy zostali uhonorowani Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, odznakami Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, dyplomami komendanta głównego PSP oraz awansami na wyższe stopnie podoficerskie. Wręczone zostały także Medale za Zasługi dla obronności kraju.

Następnie strażacy z jednostek OSP z powiatów przasnyskiego, ciechanowskiego i płońskiego oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie otrzymali pojazdy i sprzęt, który umożliwi im skuteczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych. Ponadto do KSRG uroczyście włączono jednostki OSP w Bogatem, OSP w Węgrze i OSP w Modle.

Wiceminister SWiA Maciej Wąsik, podsumowując uroczystość, nawiązał do obecnej sytuacji w Turcji podkreślił: - Dzięki Wam, waszej pracy, waszemu codziennemu profesjonalizmowi, jesteśmy w stanie nieść taką wielką pomoc, świadczyć tak wielką międzynarodową solidarność. Prawdziwą solidarność. (…) Gratuluję, że tworzycie tak silną formację, która cieszy się ogromnym zaufaniem Polaków, która jest na szczycie zaufania. To wielkie dzieło.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry