• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Na zawsze w naszej pamięci...

17 Lutego 2023

fot. arch. KG PSPNasz świat jest jak układanka składająca się z setek elementów. Jego część stanowią ludzie, których spotykamy na co dzień, nie tylko bliscy, rodzina, ale też koleżanki i koledzy z pracy. Zdarza się, że los ma kaprys zaburzyć obraz naszego życia, zabrać element układanki. Pozostaje pustka, puste biurko, krzesło, szafa… Pustka po kimś, na kogo zawsze można było liczyć.

Doświadczyli tego w ostatnim czasie pracownicy Komendy Głównej PSP. Niespodziewanie zabrakło wśród nich wieloletniego kolegi z Biura Komendanta Głównego - Leszka Piekarskiego. Człowieka pracy, który z wielkim profesjonalizmem, zaangażowaniem i pasją oddawał się wypełnianiu swoich obowiązków, a przy tym był życzliwy innym i pomocny.

Leszek Piekarski zmarł 25 stycznia, a 2 lutego w kościele św. Grzegorza Wielkiego na Cmentarzu Wolskim odbyły się uroczystości pogrzebowe z ceremoniałem pożarniczym. Aby oddać hołd zmarłemu wieloletniemu pracownikowi Komendy Głównej PSP, wystawiono czteroosobowe posterunki honorowe.

Śp. Leszka Piekarskiego pożegnała rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z Komendy Głównej PSP, na czele z komendantem głównym PSP. Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak podkreślił, jak niezawodnym i godnym zaufania człowiekiem i pracownikiem był Zmarły. Złożył również kondolencje jego najbliższym.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry