• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

1,5% dla dzieci bohaterów

28 Marca 2023

W pierwszych miesiącach roku zewsząd napływają do nas informacje o organizacjach pożytku publicznego, którym możemy pomóc, rozliczając się z fiskusem i przekazując im przy tej okazji 1,5% podatku. Przy wyborze można zastosować różne kryteria - rozpoznawalności danej organizacji, jej profilu działania, który wydaje się nam najbliższy, czy wspierania jej przez osoby będące dla nas autorytetami.

fot. materiały FundacjiZastanawiając się, komu przekażemy cząstkę naszego dochodu, warto wziąć pod uwagę organizację pomagającą dzieciom funkcjonariuszy służb publicznych, w tym PSP, których rodzice zginęli lub zostali ciężko poszkodowani podczas pełnienia obowiązków. Fundacja Dorastaj z Nami, bo o niej mowa, działa już od 12 lat i dała się poznać z jak najlepszej strony. Stawia na rozwój i edukację młodych ludzi, którzy w wyniku dramatycznych okoliczności zostali pozbawieni częściowo lub całkowicie wsparcia rodziców.

Często w takiej sytuacji drugi rodzic lub inny opiekun koncentruje się na zapewnieniu bytu córce lub synowi funkcjonariusza poległego lub poszkodowanego na służbie, co jest w pełni zrozumiałe. Fundacja Dorastaj z Nami stara się pomóc dziecku w szerszej perspektywie - by na jego dorosłość i przyszłość zawodową w najmniejszym stopniu wpłynęła strata lub ograniczenie możliwości rodzica. Dlatego stawia na edukację, rozwój pasji i zdolności młodego człowieka, by wykluły się z nich później profesjonalizm i powołanie. Dzięki pomocy fundacji może on skorzystać z zajęć edukacyjnych, doradztwa w tym obszarze, a także pomocy psychologicznej. Taka pomoc pozwala mu rozwinąć skrzydła mimo trudnych doświadczeń życiowych.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry