• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Wyjątkowa modlitwa

13 Lipca 2022

fot. CS PSP w Częstochowie„Maryjo, Królowo Polski” - to poruszające wezwanie znane jest Polakom bez względu na ich przynależność religijną. Wyraża troskę o ojczyznę i głębokie pragnienie, by mogła się rozwijać bez przeszkód, pokojowo i bezpiecznie.

Te słowa zabrzmiały po raz kolejny 18 czerwca w klasztorze oo. Paulinów w Częstochowie, tym razem jednak były szczególnie ważne dla wszystkich strażaków. Apel Jasnogórski odbył się tego wieczoru w intencji ojczyzny, Kościoła, ale również z okazji jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. W tamtej chwili na Jasnej Górze obecny był komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, jego zastępca nadbryg. Adam Konieczny, komendanci wojewódzcy oraz komendanci szkół PSP, a także kapelani strażaccy na czele z kapelanem krajowym strażaków ks. st. bryg. Dr. Janem Krynickim. Nie zabrakło strażaków z pocztami sztandarowymi i kompanii honorowej Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Delegacja obecna na uroczystości złożyła także wieniec pod Epitafium Smoleńskim. Po zakończeniu modlitwy strażacy przemaszerowali z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Błonia Jasnogórskie - tam oddane zostały honorowe salwy armatnie.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry