• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Małgorzata Romanowska

Naukowo o wodzie z SGSP

15 Czerwca 2022

fot. Piotr Wdowczyk21 maja w Warszawie odbył się 25. Piknik Naukowy zorganizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Na zaproszenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie wzięła w nim udział po raz pierwszy Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Uczelnia zorganizowała dwa stoiska wystawiennicze. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy była woda. Podchorążowie i studenci cywilni zaprezentowali jej dwa oblicza: jako doskonałego środka gaśniczego, a zarazem zagrożenia bezpieczeństwa w domu, tak jak m.in. w przypadku gaszenia nią płonącego oleju na patelni. Dzięki bogatemu doświadczeniu z zakresu prewencji społecznej mł. bryg. Alicji Boruckiej z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, st. str. Piotra Wdowczyka z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu i st. kpt. Aleksandry Świstel z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim pokazy uczelni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Kolejka zainteresowanych do prezentacji wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania „Ratowniczek” nie miała końca, podobnie jak do samochodu ratowniczo-gaśniczego ze szkolnej JRG. Naszą uczelnię reprezentowali: Anna Celebudzka, Franciszek Piekutowski, Jakub Kramarczuk, Klaudia Węglorz, Karolina Ludziarczyk, Bartłomiej Pachocki, kpt. Krystian Cichosz, st. str. Kamil Kielak oraz podchorążowie: Hubert Kaczmarek, Jacek Gibas i Tomasz Wardzyński. Opiekunką przedsięwzięcia była mł. bryg. Małgorzata Romanowska - koordynator Zespołu ds. rozwoju prewencji społecznej przy SGSP.

Małgorzata Romanowska Małgorzata Romanowska
do góry