Wydało się
znaleziono wiadomości: 35
Innowacje w zarządzaniu kryzysowym
„Innovation in crisis management” autorstwa Chiary Fonio, Adama Widera i Tomasza Zwęglińskiego to zestaw narzędzi dla czytelników zainteresowanych zrozumieniem problematyki pomiaru innowacyjności. Publikacja dostarcza know-how przez dogłębną analizę przykładów i najlepszych praktyk. Stanowi cenne źródło wiedzy dla naukowców, praktyków, badaczy i studentów zajmujących się m.in. bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym
Potrzebna ewaluacja
Ćwiczenie czyni mistrza – to naturalna kolej rzeczy. Jednak aby prawda ta się potwierdziła, musi zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim potrzebujemy mieć możliwość oceny swoich postępów. Ćwiczenie jest istotne w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności w każdej dziedzinie. Staje się jednak newralgiczną kwestią, kiedy mowa o tak ważnym obszarze, jak ochrona ludności.
Rady na pożar
Oto wizja nowoczesnej przyszłości: ciche pojazdy o opływowych kształtach mkną ulicami miast, nie wytwarzając szkodliwych spalin. Wizja ta może się ziścić, aczkolwiek do jej realizacji jeszcze długa droga. Mamy jednak coraz więcej samochodów elektrycznych na drogach, czas więc też przyjrzeć się zagrożeniom z nimi związanym, bo piękna wizja przyszłości to jedno, a realia i co za tym idzie – ciemna strona elektromobilności
Prędkość zabija
Każdy, kto siedział za kółkiem, wie, że jazda samochodem daje wygodę, komfort, oszczędność czasu, a także poczucie swobody i niezależność.
Groźba eksplozji
Celem monografii jest usystematyzowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń wybuchowych podczas działań interwencyjnych służb ratowniczych i policji w zdarzeniach związanych z obecnością materiałów wybuchowych i pirotechnicznych.
Zapobiec katastrofie w lasach
„Raporty dotyczące redukcji ryzyka katastrof oraz wyniki badań naukowych potwierdzają, że strategiczne ujęcie tego zagadnienia dotyczy również pożarów lasu. Koncepcja zaprezentowana w dokumencie pn. Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015-2030 zdaje się więc być naturalną ramą projektowania działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu. (…)
Dramaty przedwojnia
Na rynku ukazała się książka Tomasza Specyała Katastrofy II Rzeczpospolitej. Tragedie, wypadki i klęski żywiołowe, które wstrząsnęły przedwojenną Polską. Jak pisze sam autor - wybrał zdarzenia, które uznał za najciekawsze i najbardziej spektakularne.
Ochrona przeciwpożarowa: wykroczenia
Kolejna publikacja Specjalistycznego Biura Badań Pożarów składa się z dziewięciu rozdziałów, w których omówione zostały wykroczenia związane z popełnianiem czynów zabronionych w przepisach przeciwpożarowych z art. 82 § 1, § 3-5 i § 6 Kodeksu wykroczeń oraz wykroczenia związane z zaniedbaniem obowiązków w zakresie ochrony przeciwpożarowej z art. 82 § 2 k.w. spoczywających na właścicielu budynku.
Strażacki humor
Profesja strażaka nieraz konfrontuje tych, którzy ją wybrali, z ludzkimi dramatami. Jednak na co dzień nie brak również sytuacji humorystycznych, zabawnych wydarzeń, wspominanych po latach z rozrzewnieniem i nutą nostalgii. Chciałoby się mieć je czasem zebrane, by móc wracać do dawnych dni i wywołać lekturą natychmiastową poprawę nastroju.
Ochrona ludności w starciu z wirusem
Pandemia COVID-19 wywarła istotny wpływ na funkcjonowanie systemu ochrony ludności w Polsce. Spowodowała konieczność ewaluacji jego funkcjonowania, aby w duchu strategii adaptacyjnej lepiej, szybciej, sprawniej i efektywniej ratować zagrożone ludzkie zdrowie i życie, a także mienie i środowisko w zakresie niezbędnym do przeżycia ludzi w wymiarze biologicznym i bytowo-kulturowym.