• Tłumacz języka migowego
Sport i rekreacja Piotr Zwarycz

Zmierzyli się w hakówce

24 Stycznia 2017

W hali sportowej Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie rozegrano XXII Międzynarodowy Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa.

Zmierzyli się w hakówce

Do zawodów zakwalifikowało się 91 strażaków z komend PSP z 14 województw oraz z CS PSP w Częstochowie. W turnieju wzięli udział także zawodnicy z Ukrainy. Tytuł mistrza zdobył po zaciętej walce Tobiasz Klama z woj. śląskiego, z czasem 14,54 s. Drugie miejsce (14,66 s) zajął Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego, a trzecie - Mirosław Cyrson (woj. pomorskie), z wynikiem 14,71 s. Najlepszym zawodnikom puchary wręczył wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik, a nagrody rzeczowe i dyplomy - śląski komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Jacek Kleszczewski.

Chorzowski Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej zaliczany jest także do klasyfikacji krajowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. Po zawodach podsumowano wyniki osiągnięte przez zawodników w sporcie pożarniczym w roku 2016 r. W klasyfikacji generalnej znalazło się 40 najlepszych sportowców. Wyróżniającym się zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczyli mł. bryg. Jacek Kleszczewski i bryg. Piotr Kalinowski z Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP.

KW PSP w Katowicach
Piotr Zwarycz

Piotr Zwarycz Piotr Zwarycz
do góry