• Tłumacz języka migowego
Sport i rekreacja Agnieszka Deberna

Swim Team SGSP

24 Stycznia 2017

Już po raz siedemnasty miłośnicy pływania noszący na co dzień mundury spotkali się na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych Szczytno 2016. Mł. bryg. Piotr Wawrzynkiewicz, nazywany z sympatii przez podchorążych SGSP Treneros Wrona, od 35 lat swój dzień zaczyna od pływania. Zbliża się 5.55, a więc zbiórka, rozgrzewka i cały Swim Team SGSP wskakuje do basenu. Trening jest ciężki i bardzo zróżnicowany. Dodatkowe ćwiczenia siłowe i obowiązkowe rozciąganie dodają mocy.

 Swim Team SGSP

A wszystko to dla utrzymania doskonałej kondycji fizycznej w służbie PSP, dobrego zdrowia oraz możliwości sprawdzania się na zawodach. Z ostatnich pływackich zmagań studenci i kadra SGSP przywieźli łącznie 36 medali, w tym większość złotych, co pozwoliło zdobyć tytuł najlepszej drużyny na mistrzostwach.

Ale na tym nie koniec… Swim Team SGSP reprezentował Polskę w prestiżowych zawodach European Police and Fire Games - Huelva 2016, które odbyły się w Hiszpanii. Walka była bardzo ciężka, gdyż na słupkach startowych stanęli również zawodnicy ze światowych rankingów pływackich. Pływakom z SGSP udało się przywieźć 27 medali.

Reprezentacja Szkoły po tych sukcesach z całą pewnością nie osiądzie na laurach, lecz codziennym treningiem będzie przygotowywała się do kolejnych startów. Najbliższe plany to udział w zawodach World Police and Fire Games (WPFG), które odbędą się w Los Angeles. Od stycznia zaczynamy szukać sponsorów, dzięki którym będzie mogła w nich uczestniczyć większa liczba zawodników SGSP.

Agnieszka Deberna,
fot. Przemysław Waraczewski

Agnieszka Deberna Agnieszka Deberna
do góry