• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Wojciech Miciuła

Wzruszające Mikołajki

10 Stycznia 2022

W niedzielę 5 grudnia lubelscy strażacy zrealizowali wyjątkową misję - sprawili radość małym pacjentom leczonym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym im. Antoniego Gębali oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego.

Strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 4 Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wspólnie ze słuchaczami kursu podstawowego w zawodzie strażak, który odbywa się obecnie w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, zaprezentowali dzieciom samochody pożarnicze oraz sprzęt wykorzystywany do gaszenia pożarów i prowadzenia akcji ratowniczych. Młodym pacjentom dodawał otuchy i wspierał ich najtwardszy strażak Europy - mł. kpt. Rafał Bereza z JRG 1 Komendy Miejskiej PSP w Chełmie. Szymon Ładniak prezentował strój kierowcy rajdowego i przekazał małym pacjentom 80 kubków z fotografią swojego samochodu wyścigowego. Wolontariusze z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Lublinie przebrali się za postaci z bajek i świętych Mikołajów.

Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubartowa. Mimo trudnych warunków pogodowych muzycy zagrali wspaniały koncert. Były łzy rodziców i wielki uśmiech na twarzach małych pacjentów. Niestety z uwagi na panującą pandemię strażackie żółwiki i piątki mogły być przybijane tylko przez szyby w oknach. Warto wspomnieć, że całą akcję nagrywał strażacki dron z JRG 1 KM PSP w Lublinie.

fot. Wojciech Miciuła

Z okazji z nadchodzących Mikołajek strażacy w imieniu lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Grzegorza Alinowskiego za pośrednictwem przedstawicieli personelu medycznego przekazali małym, dzielnym pacjentom pluszowe maskotki oraz plakaty z obrazem nagrodzonym w konkursie „Stop pożarom lasów”. Komendant wojewódzki PSP w Lublinie objął akcję honorowym patronatem.

Wojciech Miciuła

Wojciech Miciuła Wojciech Miciuła
do góry