• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Marta Giziewicz

To nie jest użyźnianie!

11 Kwietnia 2022

Trudno w to uwierzyć, ale tak wygląda prawda - wiele osób wciąż jest przekonanych o tym, że wypalanie traw służy użyźnianiu gleby. W rzeczywistości wypalanie traw prowadzi do wyjałowienia ziemi, zahamowania naturalnego rozkładu resztek roślinnych i asymilacji azotu z powietrza. Ponadto podczas pożaru do atmosfery unosi się mnóstwo trujących związków chemicznych, które szkodzą nie tylko człowiekowi, ale i zwierzętom. Niszczy się naturalne domy fauny.

Tylko w ciągu pięciu dni, od 12 do 16 marca, strażacy gasili 5129 pożarów traw. To pokazuje, że problem wciąż istnieje i akcja informacyjna musi powracać. Kampania społeczna Państwowej Straży Pożarnej „Stop pożarom traw - Ziemia jest tylko jedna” trwa od 1 marca do 30 kwietnia 2022 r. Tym razem, z powodu ograniczeń pandemicznych, przeniosła się głównie do mediów, również społecznościowych. Kampania wspiera edukację i szerzenie wiedzy o tym, jak prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się w obszarach przyrodniczych.

#stoppozaromtraw                                                                                                     http://www.stoppozaromtraw.pl/                                                                                                                      funpage: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/

fot. KG PSP

Marta Giziewicz Marta Giziewicz

Marta Giziewicz jest redaktorką i dziennikarką, autorką powieści, pracuje w "Przeglądzie Pożarniczym" od 2020 r.

do góry