• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Listopadowa pamięć

16 Listopada 2022

fot. Grzegorz Trzeciak / Wydział Prasowy KG PSPPierwszego dnia jedenastego miesiąca w roku nasze myśli wędrują ku tym, których nie ma już z nami. Oddajemy im cześć również przez działania symboliczne - odwiedziny na cmentarzach, gdzie spoczęli, złożenie kwiatów na grobie, zapalenia znicza. Wspominamy nie tylko naszych najbliższych, członków rodziny i przyjaciół, z którymi mieliśmy bliską relację, ale również osoby szczególnie dla nas ważne w wymiarze symbolicznym, tożsamościowym - również dla nas jako strażaków. Zaliczają się do nich z pewnością funkcjonariusze, którzy stracili życie na służbie.

3 listopada komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oddał im cześć, składając kwiaty pod Ścianą Pamięci w siedzibie Komendy Głównej PSP. Powstała ona, by nazwiska strażaków straży pożarnych, PSP i ochotniczych straży pożarnych, którzy zginęli w czasie działań ratowniczo-gaśniczych oraz ćwiczeń, nie przeminęły.

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcą nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem oraz p.o. mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosławem Piotrowskim odwiedzili Cmentarz Powązkowski w Warszawie, by wspólnie złożyć hołd zasłużonym strażakom. Na ich mogiłach, a także na terenie kwatery strażackiej „Skała” złożono kwiaty i zapalono znicze.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry