• Tłumacz języka migowego
Rzut oka Anna Sobótka

Czarna seria

17 Października 2022

Ostatnie tygodnie były niezwykle trudne dla strażaków PSP i OSP. W odstępie kilku dni w czasie służby odeszło trzech wspaniałych ludzi. Trudno się z tym pogodzić, można jedynie oddać im hołd i zachować ich w pamięci.

St. ogn. Paweł Chyła miał zaledwie 36 lat, był dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu. 21 września zmarł nagle podczas pełnienia służby. 24 września na wieczny spoczynek odprowadzili go najbliżsi, rodzina, przyjaciele, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej na czele z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem.

27 września w Balicach koło Krakowa doszło do dwóch wypadków. Strażacy OSP niezwłocznie przybyli na miejsce. Kiedy udzielali pomocy poszkodowanym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. 37-letni druh Andrzej Puskarz poniósł śmierć. 30 września w kościele parafialnym w Balicach odbyła się msza św. żałobna, w której wzięli udział najbliżsi zmarłego, rodzina, przyjaciele, a także delegacje druhów z okolicznych OSP, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych PSP z całej Polski. W pogrzebie uczestniczył również zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła.

Niespodziewanie na wieczną służbę odszedł także 42-letni zastępca dowódcy zmiany asp. sztab. Jan Biernat z JRG KM PSP W Skierniewicach. 1 października zasłabł podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów, woj. łódzkie). Pomoc otrzymał natychmiast, niestety mimo wysiłków medyków nie udało się go uratować.

Cześć ich pamięci!

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry