Bezpieczna edukacyjna przygoda

Kategoria: www.poż@rnictwo

Jesień to czas powrotów do szkoły. Dzieci i nastolatki znów zasiadają po wakacyjnych szaleństwach w szkolnych ławach. Ważne, by placówki edukacyjne realizowały swoją misję, zapewniając uczniom bezpieczne warunki nauki i rozwoju.

 

Portal Bezpieczna Szkoła (www.bezpiecznszkola.men.gov.pl) został stworzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako obszerna baza informacji na tematy związane z bezpieczeństwem placówek edukacyjnych. Adresowany jest on do wszystkich zainteresowanych, nie tylko nauczycieli. W jego zasobach znajdziemy wiele interesujących materiałów dydaktycznych, programów wychowawczo-profilaktycznych oraz poradników.
Witryna posiada bazę danych projektów związanych z bezpieczeństwem, a intuicyjna wyszukiwarka pomoże nam znaleźć interesujące nas informację również w odniesieniu do konkretnych regionów. Strona jest dobrze zaprojektowana zatem odnalezienie poszukiwanych przez nas materiałów nie powinno przysparzać trudności.

Zapraszamy do zapoznania się z portalem, szczególnie rodziców i opiekunów młodych ludzi, którzy już za chwilę rozpoczną nowy rok szkolny.

 

TB

sierpień 2019