• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Anna Sobótka

Zdolni i zdalni

18 Maja 2023

strona www.ciop.plPraca zdalna to coraz częściej stosowana formuła wykonywania obowiązków zawodowych, a jej funkcjonowanie uprawomocniły zmiany w Kodeksie pracy, które weszły w życie w kwietniu. Jak będzie wyglądała ta kwestia w przypadku służby w PSP? Aby bliżej poznać zagadnienie, warto zajrzeć do artykułu Bogdana Iwaszki. Tak czy siak warto też dowiedzieć się więcej o samej pracy zdalnej, poznać zalecenia dotyczące jej wykonywania, by była efektywna, a jednocześnie nie przyczyniała się do powstawania dolegliwości zdrowotnych.
Solidną, sprawdzoną wiedzę na ten temat znajdziemy na portalu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego - Ciop.pl. Serwis jest kopalnią cennych wiadomości dotyczących warunków wykonywania obowiązków zawodowych w różnych profesjach, ale w dziale BHP Info mamy też osobne zakładki „Praca mobilna/zdalna” i „Praca zdalna przy komputerze”. Uwagę osób zainteresowanych bardziej ogólnymi tematami mogą przyciągnąć artykuły dotyczące rewolucji technologicznej, transformacji socjoekonomicznej i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Tym, którzy szukają porad praktycznych, polecamy teksty o odpowiednim stanowisku pracy, sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu, przykładowych ćwiczeniach podczas przerw w wykonywaniu zadań służbowych czy psychospołecznych i organizacyjnych warunkach pracy.
Szukając wartościowej wiedzy w Sieci, warto korzystać z solidnych źródeł informacji, a do takich należy z pewnością portal CIOP-PIB.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry