Paryska brygada

Kategoria: www.poż@rnictwo

Zaciekawiony informacjami zawartymi w artykule o strażakach z Paryża, postanowiłem sprawdzić, jak prezentują się oni od strony wirtualnej.


Witryna internetowa Paryskiej Brygady Straży Pożarnej www.pompiersparis.fr działa responsywnie w dwóch wersjach językowych. Wersja anglojęzyczna niestety nie jest aż tak rozbudowana, jak jej francuski odpowiednik, ale i tak możemy znaleźć tam sporo ciekawostek i informacji o tym specyficznym oddziale strażaków żołnierzy.

BSPP (Brigade de sapeurs-pompiers de Paris) angażuje się w różne inicjatywy edukacyjne, promocję wydarzeń ratowniczych i profilaktykę zdrowotną. Zgodnie z dzisiejszymi standardami witryna internetowa jest uzupełnieniem tych działań w portalach społecznościowych.

Strona jest czytelna, dlatego znalezienie informacji z ponad dwustuletniej historii formacji czy zdjęć interwencji z udziałem specyficznego paryskiego samochodu PSE, będącego połączeniem wozu gaśniczego i ambulansu, nie powinno sprawić nikomu problemu. Podobnie jak zakup pamiątki z emblematem BSPP w prowadzonym przez paryżan sklepie internetowym.

Najlepiej jednak będzie samemu przekonać się, co oferuje paryska straż pożarna w sieci.

TB

 

maj 2019