www.poż@rnictwo

#StopPozaromTraw

Kategoria: www.poż@rnictwo

„Stop pożarom traw” to kampania informacyjna mająca na celu uświadomienie społeczeństwu negatywnych skutków wypalania traw. 

Na stronie www.stoppozaromtraw.pl odnaleźć możemy m.in. statystyki dotyczące wypalania traw, a także skutków takich zdarzeń. Od pokoleń rozpowszechnione jest fałszywe przekonanie, że spalenie trawy spowoduje jej szybszy i bujniejszy odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Za ponad 94% przyczyn powstania pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu się ognia pomaga także wiatr. Gwałtowna zmiana jego kierunku powoduje, że pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Ogień niszczy ponadto siedliska zwierząt.

Witryna akcji wygląda nowocześnie, nawigacja pomiędzy kolejnymi panelami z zamieszonymi informacjami i statystykami jest intuicyjna. Wsparciem działań w Internecie jest fanpage akcji na Facebooku oraz hasztag #StopPozaromTraw.

TB

 

kwiecień 2018