Miłośnicy historii pożarnictwa znają doskonale tę placówkę. Turyści trafiają do niej spragnieni lokalnych ciekawostek. Żadna grupa odbiorców nie wychodzi z tego pięknego gmachu niezadowolona. W tym roku Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach obchodzi swoje 45-lecie.
„Gaszenie pożarów wewnętrznych” to polski przekład niemieckiej książki „Brandbekämpfung im Innenangriff: Flashover und Backdraft, Löschmethoden, Einsatztaktik, Realbrandausbildung” wydawnictwa Ecomed-Storck GmBH.
W 2019 r. nakładem Biura Ekspertyz Pożarniczych Łukasz Patera ukazała się książka pt. „Vademecum biegłego sądowego z dziedziny pożarnictwa” autorstwa Tomasza Sawickiego.
Wielość źródeł informacji w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, tj. rozporządzeń, norm, wytycznych i instrukcji sprawia, że pole do interpretacji obowiązujących wymagań i przepisów jest bardzo szerokie. Wobec tego Stowarzyszenie DAFA w ramach Grupy Merytorycznej PPOŻ. opracowało praktyczne wytyczne określających jednolite wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dachów, zasady doboru materiałów, dobre praktyki sztuki budowlanej i zalecenia dla wykonawców.
„Handbook taktyczny strażaka-ratownika” stanowi pozycję obowiązkową dla każdego strażaka – zarówno zawodowego, jak i ochotnika. To pierwsze polskie, w pełni autorskie wydawnictwo znanego z publikacji w naszym miesięczniku st. kpt. Rafała Podlasińskiego.
Po blisko 20 latach od czasu ukazania się na polskim rynku wydawniczym pierwszego Angielsko-polskiego i polsko-angielskiego słownika pożarniczego autorstwa Krzysztofa Biskupa została wydana jego ulepszona i znacznie rozszerzona wersja: Angielsko-polski, polsko-angielski słownik ratownictwa, ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. Tym razem opracowany przez duet autorski: Krzysztofa Biskupa i Roberta Klonowskiego.