• Tłumacz języka migowego
Rzut oka

Dla dzieci bohaterów

16 Listopada 2022

Stało się już tradycją, że raz do roku para prezydencka gości u siebie rodziny tych, których bliscy zginęli albo zostali ranni w trakcie pełnienia służby publicznej.

13 października już po raz szósty prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą zaprosili do Belwederu podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami - dzieci poległych lub poszkodowanych na służbie m.in. żołnierzy, strażaków i policjantów. Na uroczystej gali do grona podopiecznych Fundacji zostało przyjętych czternaścioro dziewcząt i chłopców, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie, służąc ojczyźnie i społeczeństwu. Podobnie jak w latach poprzednich, galę zorganizowały wspólnie Kancelaria Prezydenta RP, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Fundacja Dorastaj z Nami.

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRPPodczas spotkania prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w minionym roku dołączyły do fundacyjnej rodzin”. Każde z czternaściorga dzieci miało okazję do bezpośredniej rozmowy z parą prezydencką. Świadkami tej wzruszającej uroczystości byli m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego i Policji, prezesi firm i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

Do grona podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami dołączyły 16-letnia Wiktoria i 24-letnia Angelika, których tata był przez wiele lat strażakiem, pełnił funkcję komendanta miejskiego PSP. Zmarł nagle na służbie. Pomocą fundacji zostali objęci także roczna Gabrysia i czteroletni Sebastian. Ich tata - strażak zginął w sierpniu 2022 r. w wypadku w drodze powrotnej z akcji gaszenia pożaru w zakładzie produkcyjnym. 

Fundacja Dorastaj z Nami

do góry