• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Zostań św. Mikołajem!

22 Grudnia 2017

Święta Bożego Narodzenia to czas radości połączonej z rodzinną atmosferą.  Choinka, prezenty czy wieczerza wigilijna każdemu z nas kojarzą się miło i dobrze. Nie zapominajmy jednak o potrzebujących.

 Święta Bożego Narodzenia to czas radości połączonej z rodzinną atmosferą.  Choinka, prezenty czy wieczerza wigilijna każdemu z nas kojarzą się miło i dobrze. Nie zapominajmy jednak o potrzebujących.  I dlatego proponujemy czytelnikom PP, by zajrzeli na www.zostanmikolajem.com, dzięki której każdy może przyłączyć się do szczytnej akcji charytatywnej.

Akcja organizowana jest dla dzieci niepełnosprawnych wychowanków  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Od siedmiu lat chore dzieci piszą w listach do św. Mikołaja, o czym marzą najbardziej i co chciałyby znaleźć pod choinką.  Wbrew pozorom nie są to wcale jakieś nierealne pragnienia.  Na ich liście są m.in. piłki do kosza, puzzle, statek do sklejania, pendrive, kosmetyki, tusz do rzęs, słuchawki, lalka lub maskotka, płyta CD z muzyką, książka przyrodnicza o ptakach, korale, bębenek czy tamburyn, zabawka grająca.
Aby zostać św. Mikołajem i sprawić radość dzieciom wystarczy wybrać konkretny przedmiot z dostępnej listy i postępować według instrukcji zamieszonej na witrynie. Na stronie znajdziemy informacje, w jaki sposób możemy spełnić marzenia dzieci.  Dowiemy się także wielu ciekawych informacji o zgierskim ośrodku, jego kadrze oraz podopiecznych.  Możemy zobaczyć relacje z organizowanych przez wolontariuszy ośrodka koncertów, uświetnianych występami gwiazd muzyki popularnej, w czasie których wszystkie prezenty są wręczane dzieciom.  No więc , kto zostanie św. Mikołajem? 

TB
grudzień 2017

do góry