• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Pięć gwiazdek

1 Grudnia 2017

Mając do czynienia ze zdarzeniami na drogach, zapewne niejeden strażak rozważał kwestie bezpieczeństwa w swoim samochodzie. Wielu też z pewnością zwróciło uwagę na charakterystyczna skalę ocen w gwiazdkach. Organizacja, która wystawia owe gwiazdki, to Euro NCAP

 Powstała w 1997 r., a jej głównym celem jest testowanie samochodów w zakresie bezpieczeństwa biernego. Wyniki testów podaje się w pięciostopniowej skali.

Witryna internetowa www.euroncap.com jest czytelna i przejrzysta. Proste i intuicyjne menu pozwala łatwo znaleźć informacje, których potrzebujemy. Wyszukiwarka umożliwia szybkie dotarcie do opisów konkretnych modeli samochodów. Później możemy oglądać filmy z testów zderzeniowych i zobaczyć co stanie się z konkretnym samochodem w czasie wypadku.  Test zderzeniowy składa się z czterech elementów: zderzenie czołowe, zderzenie boczne, zderzenie z pieszym oraz zderzenie ze słupem. Każde przy określonych parametrach przeszkód i prędkości uderzenia. Mimo wszystko pamiętajmy: nawet jeśli posiadamy samochód oznaczony pięcioma gwiazdkami, nie możemy wierzyć, że nic nam nie grozi na drodze. Podstawowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jest nasza postawa za kierownicą.

TB
listopad 2017

do góry