• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Rowerowe www

24 Lipca 2018

Strona www.mundurnarowerze.pl to wizytówka grupy osób, które rok temu skrzyknęły się za pomocą Facebooka. Tworzą ją funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych w Polsce, ceniący sobie aktywność fizyczną i dbałość o zdrowie. Obecnie zrzeszonych jest w niej ponad 1200 członków. Spontaniczny zryw doprowadził w drugiej połowie 2017 r. do organizacji rowerowej sztafety dookoła Polski, której celem było zebranie środków na leczenie Marcina - policjanta z Rzeszowa.

 Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta” - w kolejnych miastach (zmianach) pałeczkę przejmują kolejni uczestnicy. Przekazują sobie oni dwie bransolety splecione z linki zwanej paracordem, zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę (cztery linki w kolorach czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw). Odcinki trasy wynoszą od 10 do 100 km.

Pierwsza sztafeta liczyła ponad 4000 km, przejechała przez 83 miasta. Udział wzięło w niej 380 mundurowych i cywili związanych ze służbami mundurowymi. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem tej inicjatywy w tegorocznej edycji, koniecznie odwiedźcie tę witrynę.

TB
marzec 2018

do góry