• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Zapach papieru

1 Kwietnia 2015

Czy znają Państwo zapach świeżo wydrukowanej książki? Trudno go szukać w przypadku gazet, bo leżakując w kioskach, tracą tę charakterystyczną woń - choć nam udaje się jeszcze załapać na zapach „Przeglądu Pożarniczego” prosto z drukarni. Trzeba przyznać, że papier ma niezwykłą moc i trudno wyobrazić sobie świat bez niego. My przynajmniej nie zamierzamy. Mamy jednak świadomość, że coraz więcej czytelników sięga po to, co znajduje się Internecie. On zdecydowanie nie pachnie, nie ma w sobie tego pierwiastka magicznego, ale niewątpliwie ułatwia i przyspiesza dotarcie do konkretnych wiadomości.

I jak tu znaleźć złoty środek? Zostawiając papierową wersję, stworzyliśmy dla niej elektronicznego pomocnika, którego możecie Państwo poznać na stronie www.ppoz.pl. To nowa odsłona portalu „Przeglądu Pożarniczego”, tym razem skupiona na samej treści. Ale może zacznijmy od początku.

Na bieżąco, zaraz po ukazaniu się naszego miesięcznika, na stronie internetowej będą czekały na Państwa aktualności i stałe pozycje. Na głównym slajderze zobaczymy również pełne wersje kilku wybranych z najnowszego numeru artykułów. Podobnie było do tej pory - z tym, że od połowy marca treść będzie wprowadzona na stronę, a nie zamieszczona na niej w pliku PDF. Niezmiennie całe numery sprzed trzech miesięcy znajdą Państwo w archiwum. Wyjątkowo, jako zachętę do poznania naszej nowej witryny, udostępniamy wszystkie dotychczasowe numery do styczniowego włącznie. Można je znaleźć bezpośrednio w zakładce Archiwum, bądź też dostać się do nich, klikając w okładkę odpowiedniego numeru na pasku okładek znajdującym się w centralnej części strony. To przekieruje także do linków odsyłających do artykułów (począwszy od styczniowego numeru). Nie trzeba będzie poszukiwać tekstów w PDF-ie całego numeru - dwoma kliknięciami odkryjemy poszukiwany materiał. Co więcej, wszystkie artykuły od początku 2015 r. wypełnią naszą bazę tekstów pogrupowanych według kategorii.

Wystarczy kliknąć zakładkę Zajrzyj do środka i wybrać zagadnienie, które Państwa interesuje. W poszukiwaniach przydatna będzie także wyszukiwarka, znajdująca się w prawym górnym rogu na stronie głównej.

Tym razem nie będę charakteryzowała treści zamieszczonych na stronie. Przecież doskonale je Państwo znają. Pozwolę sobie tylko zaprosić do oglądania, testowania i czytania - z nadzieją, że nowa wersja naszej strony internetowej spodoba się tym, dla których była tworzona - czytelnikom PP.

eM.

do góry