• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Stołeczne www

10 Marca 2015

Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie zaprezentowała nową odsłonę swojej strony internetowej. Jest to jedna z nielicznych stron jednostek organizacyjnych PSP, która nadążyła za nowymi trendami w internecie. Świadczą o tym także odesłania do mediów społecznościowych i - co ważniejsze - informacje tam udostępniane.

Sama strona jest przede wszystkim przejrzysta - strażacka czerwień pojawia się jedynie symbolicznie, a nie przytłacza czytelnika, ogrom informacji jest ułożony w intuicyjnym menu, po którym niezwykle łatwo się poruszać. Zacznijmy jednak zwiedzanie www.mazowsze.straz.pl metodycznie, od początku.

Na stronie głównej znajdziemy aktualności, najnowsze doniesienia z województwa pokazuje rotujący slajder. Poniżej znajdują się odesłania do podstron, pod wspólnym tytułem „Bądź bezpieczny”. Wśród nich są informacje o pożarach traw, czujkach dymu, bezpiecznym wypoczynku nad wodą, czadzie, pożarach lasów, a przede wszystkim o numerze alarmowym 998. Tu właśnie przeczytamy m.in. zasady zgłaszania zdarzeń, a także wskazówki - czego może żądać przyjmujący zgłoszenie. To nie wszystko, więcej informacji z tej kategorii znajdziemy już bezpośrednio w menu, klikając na „Bądź bezpieczny”. Tam umieszczone zostały także poradniki do ściągnięcia, przygotowane zarówno przez strażaków, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Nie zabrakło statystyk i oczywiście podstawowych wiadomości o samej komendzie wojewódzkiej - jej strukturze oraz historii, biuletynu informacyjnego, informacji o szkoleniach, galerii, a także skrótowego poradnika o tym, jak zostać strażakiem. Jako wzór lub podpowiedź mogą służyć projekty Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie współfinansowane ze środków Funduszy Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zgromadzone w zakładce „Dofinansowanie”.
Przewidziano również miejsce dla prewencji - a w nim przede wszystkim dla instrukcji o postępowaniu mieszkańców na wypadek wystąpienia awarii przemysłowej, przygotowanych przez zakłady mieszczące się na terenie województwa.

Szczerze zachęcam do odwiedzin przedstawianej strony. Jest dowodem na to, że można zaprezentować się naprawdę dobrze - choć pozornie w minimalistycznej formie. Często jednak mniej znaczy więcej, a w tym przypadku postawienie na proste rozwiązania dało bardzo dobry skutek.

eM.

do góry