• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Wirtualna wycieczka

23 Maja 2016

Nic nie może się równać z klimatem panującym w muzeum. Wędrówki między eksponatami mają niepowtarzalny urok, przenoszą zwiedzających w czasie i przestrzeni. Tak jest również w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Niestety nie zawsze można wybrać się na drugi koniec kraju, aby zobaczyć interesującą wystawę. W takich chwilach pomocne będą wirtualne wycieczki.

Strona www.cmp-muzeum.pl to nie lada gratka dla miłośników sprzętu pożarniczego. Można na niej oczywiście poznać historię tego miejsca i dowiedzieć się, jakie aktualnie wystawy są dostępne dla zwiedzających. Boczne wysuwane menu pozwoli z łatwością dostać się do interesującego miejsca w portalu, pokaże tematy organizowanych w placówce lekcji dla najmłodszych czy scenariusz działań edukacyjnych w miasteczku pożarniczym. Zainteresowani będą mogli odnaleźć prezentację wybranych eksponatów i dokładnie obejrzeć ich szczegółowe zdjęcia. Wystarczy wziąć to wszystko pod uwagę, by móc polecić tę stronę.

Przemawia za tym jeszcze jeden ważny składnik portalu. Po rozwinięciu bocznego menu zobaczymy zaznaczoną na czerwono zakładkę Wirtualne muzeum. Za jej pomocą będzie można zwiedzić muzeum krok po kroku. Niestety nie zdołamy przeczytać tabliczek przy eksponatach, ale choć przez chwilę zanurzymy się w historii pożarnictwa.

eM. 

maj 2016

{gallery}galeria/05-16/wirtualna-wycieczka{/gallery}

do góry