• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Wiedza dla bezpieczeństwa

21 Kwietnia 2016

Strażacy potrzebują dostępu do informacji. Żeby dobrze wykonywać swoją pracę, muszą nieustannie się uczyć. Dlatego tym razem zapraszam na stronę ulfirefightersafety.com.

Celem UL’s Firefighter Safety Research Institute jest zwiększanie wiedzy strażaków, a tym samym zmniejszanie liczby wypadków powodujących ich obrażenia i często śmierć, oraz zwiększenie bezpieczeństwa chronionej społeczności.

Współpracując m.in. ze strażakami i agencjami badawczymi, Instytut wykonuje liczne nowatorskie badania i publikuje ich wyniki. Prowadzi wiele eksperymentów i szkoleń, angażując w nie ekspertów z dziedziny pożarnictwa. Przyczynia się tym samym do budowania strategii gaszenia pożarów w budynkach mieszkalnych, obiektach handlowych i przemysłowych oraz rozwoju taktyki w samej straży.

Już wchodząc na stronę główną, można się przekonać, jak wielki zasób informacji oferuje na swoim portalu Instytut. Przede wszystkim warto prześledzić wpisy dotyczące projektów i szkoleń - są to odrębne zakładki, dostępne w głównym menu. W pierwszej z nich można sprawdzić, jakimi badaniami zajmowano się w Instytucie. Czytelnik ma dostęp nie tylko do ich opisu, lecz także do materiałów obrazujących ich przebieg i wyniki - zdjęciowych, a bardzo często również filmowych. W zakładce Szkolenia znajduje się cała lista artykułów i raportów z przeprowadzanych badań.

Strona jest niewątpliwie warta polecenia. Zamiast więc opisywać, co można znaleźć w poszczególnych jej miejscach, pozwolę sobie po prostu zaprosić do jej odwiedzenia. Naprawdę warto.

55 www 3

eM.

Kwiecień 2016

do góry