• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Anna Sobótka

Strażacy na poligonie

20 Maja 2022

Dla osób, które pociąga połączenie pożarnictwa i wojskowości, z pewnością interesująca okaże się strona Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej: iwop.wp.mil.pl. Znajdą na niej niezbędne informacje dotyczące tej formacji, jej zadań oraz możliwości pełnienia w niej służby.

Zakładki na stronie zapraszają do zapoznania się z podstawowymi danymi, takimi jak choćby struktura wojskowej ochrony przeciwpożarowej (wykaz delegatur i wojskowych straży pożarnych), jej tradycje, kwestie szkoleniowe, działalność jednostek, ich udział w KSRG. Na stronie głównej przykuwają wzrok ilustrowane aktualności czy galerie zdjęć, np. z wydarzeń, w których brały udział jednostki WOP. Ciekawym elementem jest również licznik interwencji strażaków w danym dniu, z podziałem na ich rodzaje (pożary, miejscowe zagrożenia, zabezpieczenia w lotnictwie, zabezpieczenia operacji technologicznych oraz szkolenia wojsk, ćwiczenia).

Strona Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej może być zatem wartościowym i przyjaznym przewodnikiem po świecie strażaków-żołnierzy.

strona www.iwop.wp.mil.pl

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry