• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Anna Sobótka

Ratownictwo - co w trawie piszczy

17 Października 2022

screen ze strony www.ratownicy24.plElementy ratownictwa medycznego przenikają w coraz większym stopniu do działań PSP i OSP w KSRG. Strażacy udzielający kpp, a także ratownicy medyczni w służbie potrzebują zatem nieustannego poszerzania wiedzy i umiejętności w tym obszarze. Oczywiście rzecz podstawowa to szkolenia, ale znaczenie może mieć także zaglądanie na portale internetowe poświęcone tej tematyce. Jeden z nich - Ratownicy24.pl to nowoczesny, przyjazny w odbiorze, a przede wszystkim wypełniony merytorycznymi treściami serwis.

Znajdziemy w nim informacje dotyczące najnowszych standardów postępowania przy różnego typu schorzeniach i urazach, jak i przekonamy się, co w trawie piszczy w świecie ratownictwa medycznego. Na portalu można zadać pytanie ekspertowi, przyjrzeć się z materiałom video prezentującym właściwe wykonywanie procedur ratowniczych w rożnych przypadkach, zapoznać się z aspektami prawnymi i psychologicznymi profesji. Ciekawym działem jest również „Z ratowniczym pozdrowieniem”, znajdziemy w nim przede wszystkim wywiady z osobami nieszablonowo realizującymi się w zawodzie ratownika medycznego.

Choć oczywiście serwis Ratownicy24.pl zdecydowanie wykracza swoim zakresem ponad to, co powinien wiedzieć strażak (chyba że należy do grupy funkcjonariuszy PSP i jednocześnie ratowników medycznych - wówczas portal będzie dla niego szczególnie wartościowy), to w bogactwie treści z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry