• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Anna Sobótka

Gdy woda staje się wrogiem

16 Listopada 2022

www.stoppowodzi.plPowódź to jedno z zagrożeń naturalnych, które spędza sen z powiek mieszkańcom wielu regionów. Kiedy już do niej dochodzi, na pierwszej linii frontu stają strażacy. Wiedza o tym, co się może zdarzyć, jak walczyć z zagrożeniem, zanim jeszcze stanie u drzwi, to podstawowa forma przygotowania się na możliwe starcie z powodzią.

Przy okazji projektu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, którego celem było opracowanie nowych map zagrożenia i ryzyka powodziowego (MZP i MRP), powstał portal Stoppowodzi.pl. Oprócz dostarczania informacji o kolejnych etapach przedsięwzięcia (m.in. konsultacjach społecznych) serwuje on sporą dawkę wiedzy o powodziach. Najciekawsze zakładki to Edukacja i Do pobrania. Znajdziemy w nich materiały przydatne nauczycielom, a także rodzicom, którzy chcieliby w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom, na czym polega zagrożenie. Świetnym sposobem na przybliżenie zagadnienia może być również gra „Stop powodzi”.

Dorośli chcący poszerzyć swoją wiedzę również znajdą coś dla siebie. Na podstronie Filmy w zakładce Informacje o projekcie możemy obejrzeć m.in. nagranie z udziałem ekspertów pt. „Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o powodzi”. W dziale Aktualności również natrafimy na cenne informacje, np. artykuł o siedmiu mitach dotyczących wielkiej wody, tekst o znaczeniu mokradeł miejskich czy wątek strażacki - wywiad z rzecznikiem prasowym komendanta głównego PSP o tym, co należy robić podczas powodzi.

Treści zamieszczone na portalu Stoppowodzi.pl stanowią dobre uzupełnienie artykułu Ariadny Koniuch zamieszczonego w tym numerze PP.

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry