• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Ochrona przed rakiem

7 Marca 2019

Zapraszamy do odwiedzenia strony mundurniezbroja.pl. Stanowi ona wizytówkę kampanii edukacyjnej organizowanej przez fundację „OnkoCafe - Razem Lepiej”, skierowanej do funkcjonariuszy służb mundurowych, a jej celem jest zwiększenie świadomości z zakresu profilaktyki przeciwnowotworowej.

W wyniku prowadzonych na całym świecie badań potwierdzono, że ryzyko nowotworów wśród strażaków jest dużo większe niż w przypadku reszty społeczeństwa, dla niektórych rodzajów nowotworów nawet dwukrotnie. Okres rozwoju raka może rozciągnąć się nawet na 25 lat. Oznacza to, że objawy choroby pojawią się, gdy funkcjonariusz przejdzie na emeryturę, a w wypadku strażaka ochotnika, gdy nie będzie uczestniczył czynnie w działaniach.

Do priorytetów fundacji należy propagowanie wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej wśród strażaków, zachęcenie ich do systematycznego wykonywania badań, a ponadto zbieranie informacji na temat leczenia onkologicznego, przede wszystkim metodą radioterapii, w tym jej innowacyjnych form.

Witryna kampanii, choć praktycznie pozbawiona elementów graficznych, jest czytelna, łatwo znajdziemy interesujące nas informacje. Myślę, że każdy bez wyjątku powinien poświęcić kilka minut i zapoznać się z treściami zawartymi na stronie. Nasze zdrowie jest najcenniejszym dobrem, dlatego warto dowiedzieć się, co zrobić, by cieszyć się nim jak najdłużej.

TB

luty 2019

do góry