• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Droga Ratownika

11 Kwietnia 2019

Projekt o tytułowej nazwie powstał w 2015 r. Jego założeniem było opisywanie drogi autora do wstąpienia w szeregi PSP oraz pracy ratownika medycznego.

Początkowo opierał się na profilu na Facebooku, gdzie opisywane były przygotowania do służby i pasja do ratownictwa. W kwietniu 2016 r. powstał blog www.drogaratownika.pl, który rozwija się, można by rzec, wraz z autorem. Znajdziemy tam publicystkę ratowniczą oraz materiały i treści przydatne wszystkim osobom związanym z szeroko pojętym ratownictwem.

Droga Ratownika propaguje pozytywne wzorce i wartości, w tym potrzebę dążenia do profesjonalizmu, doskonalenie zawodowe czy profilaktykę zdrowotną. Autor angażuje się w różne inicjatywy edukacyjne i promocję wydarzeń ratowniczych. Na stronie znajdują się m.in.: informacje dla kandydatów do służby w PSP, materiały do pobrania, kalendarz wydarzeń i podstrony edukacyjne (w tym quizy, fiszki do nauki, pomysły na ćwiczenia, opracowania i bazy wiedzy). Obecnie witryna ta doczekała się już swojej trzeciej odsłony, dlatego polecam zajrzeć na nią wszystkim, nie tylko osobom, które zetkną się z nią po raz pierwszy.

TB

marzec 2019

do góry