• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Oderwać się od ziemi

5 Lutego 2019

Niemal każdy marzył kiedyś o lataniu. Mityczny Ikar to symbol dążenia ludzi do wzniesienia się ponad horyzont. Postęp cywilizacyjny doprowadził do powstania wycenianego na biliony dolarów przemysłu lotniczego. Samoloty stały się powszechne i dostępne praktycznie dla wszystkich.

Witryna internetowa www.Flightradar24.com powstała w 2006 roku jako hobbystyczny projekt dwóch szwedzkich miłośników lotnictwa, którzy zdecydowali się na budowę sieci odbiorników ADS-B w Europie Północnej i Środkowej. Ta sieć, wraz z rządową kontrolą ruchu lotniczego i innymi źródłami danych, pozwala Flightradar24 śledzić samoloty na całym świecie.

Na początku możemy poczuć się wręcz przytłoczeni ilością materiałów dostępnych na stronie. Jednak po zapoznaniu się z portalem nikt nie powinien mieć problemów z nawigacją. Umożliwia on śledzenie lotów w czasie rzeczywistym, a ponadto udostępnia obszerną bazę modeli samolotów czy linii lotniczych z całego świata.

Niewątpliwie Flightradar24.com zapewnia ciekawą rozrywkę i zaspokaja głód wiedzy, co dzieje się nad naszymi głowami. Obserwacja położenia samolotów, trasy lotów na mapie, a nawet widok z pozycji wirtualnego kokpitu potrafią przykuć do ekranu na długi czas.

Polecam wszystkim zapoznanie się z radarem lotów, tym bardziej że portal od dawna funkcjonuje również w postaci dedykowanych aplikacji na urządzenia mobilne.

TB
styczeń 2019

do góry