• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Nowości dla Ochotników

24 Stycznia 2016

Wiele jest serwisów donoszących o zdarzeniach, w których uczestniczą jednostki OSP. Okazało się jednak, że jest jeszcze miejsce dla portalu poświęconego ochotniczym strażom pożarnym. Odnaleźć go można pod adresem osp.pl.

Na pierwszy rzut oka to bardzo rozbudowany serwis informacyjny. Na początku zobaczymy top news z całej polski. Zainteresowani mogą też przeczytać doniesienia z konkretnego województwa.

Informowanie o najnowszych wydarzeniach to jedynie część funkcjonalności omawianego serwisu. Co ciekawe, daje on możliwość samodzielnego stworzenia strony internetowej przez ochotników. Będzie można zamieścić na niej informacje o własnej działalności, samochodach i sprzęcie, aktualności, a także dane do kontaktu. Później znajdzie się ona w bazie jednostek OSP na omawianym portalu. Autorzy zapewniają, że zakładanie strony nikomu nie powinno nastręczać problemów. Jest to proste i intuicyjne, dzięki zastosowaniu gotowych formularzy. Stronę można powiązać także z Facebookiem, a informacje na niej wzbogacić o zdjęcia, materiały wideo czy mapkę prezentującą lokalizację konkretnego zdarzenia. Co ważne - założenie strony jednostki jest całkowicie darmowe. Wszystkie dodawane przez konkretną OSP informacje trafiają na stronę główną, dzięki temu właśnie tworzy się tak ogromny serwis informacyjny, którego każda jednostka staje się współautorem.

W dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym, że serwisy internetowe docierają do swoich czytelników także na portalach społecznościowych. Tak jest również w przypadku osp.pl, którego profil na Facebooku jest dostępny także dla osób, które na co dzień nie korzystają aktywnie z jego zasobów na www.

eM. 

styczeń 2016

do góry