• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Korytarz życia !!! Włącz myślenie !!!

27 Września 2017

Każdy z nas spotkał się już pewnie nie raz z pojęciem korytarz życia, ale co piąta osoba tak naprawdę nie wie o co w nim chodzi. 

Czas jest naszym największym przeciwnikiem podczas akcji ratunkowych. W walce o ludzkie życie i zdrowie liczy się każda sekunda. Wszyscy kierowcy stojąc w korku mogą uratować komuś życie!  Sposób jest bardzo prosty.  Wystarczy dojechać do krawędzi drogi i utworzyć na środku korytarz, dzięki któremu  czas dojazdu służb ratowniczych się zmniejszy, co w konsekwencji może się przełożyć na uratowanie komuś życia! Zapamiętamy tą prostą zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata.

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko sprzęt, remizy i samochody ale przede wszystkim grupa ludzi, która dzięki swojej pasji, wiedzy i praktycznymi umiejętnością niejednokrotnie dorównuje swoim kolegom z PSP. Stronę korytarzzycia.pl stworzyła grupa strażaków ochotników z miejscowości Czerna i Ujazd Górny, działających w dwóch powiatach średzkim i bolesławieckim, na Dolnym Śląsku.
Akcja prowadzona w porozumieniu z Państwowa Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym i Policją województwa Dolnośląskiego ma na celu otworzenie oczu kierowcom na problem jakim jest pozostawienie miejsca dla pojazdów uprzywilejowanych  podczas przejazdu do zdarzenia.
Dzięki wsparciu firm prywatnych autorom strony udało się pozyskać 10 kamer samochodowych. Zarejestrowane materiały są dodatkowo publikowane na facebookowym profilu akcji. W przyszłości twórcy zapowiadają stworzenie z zebranych materiałów spotu reklamowego z przeznaczeniem do publikacji  w mediach społecznościowych.
Autorzy strony apelują: „Uczmy się od państw europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria) gdzie korytarz życia został bardzo szybko wprowadzony prawnie. W tych państwach podczas nie zastosowania przepisów grożą wysokie mandaty i miejmy nadzieje, że niedługo takie prawo powstanie właśnie też w Polsce” 

tb

do góry