• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Strażacy znad Tamizy

24 Sierpnia 2017

Strona Londyńskiej Straży Pożarnej (LFB - London Fire Brigade) www.london-fire.gov.uk nie przyciąga uwagi szatą graficzną, ale znajdziemy na niej wiele przydatnych informacji.

Londyńska straż powstała 1 stycznia 1833 r., pod nazwą Brytyjskie Centrum Pożarnictwa w Londynie. Jest piątą co do wielkości jednostką straży pożarnej na świecie. Zatrudnia ok. 6 tys. funkcjonariuszy służących w 102 oddziałach (plus posterunek na Tamizie). Z jej strony internetowej możemy dowiedzieć się o czterozmianowym systemie pracy oraz o kolorach, jakimi są oznaczane poszczególne zmiany (odpowiednio w kolejności: czerwony, biały, niebieski i zielony). Struktura organizacyjna LFB dzieli teren miasta na pięć okręgów, każdy oznaczony kryptonimem lub jego pierwszą literą. Okręg północny to „Alpha” (A), południowo-wschodni „Echo” (E), wschodni „Foxtrot” (F), zachodni „Golf” (G), a południowo-zachodni „Hotel” (H).

Głównym zadaniem witryny jest informowanie mieszkańców stolicy Anglii w prosty i przejrzysty sposób o zagrożeniach oraz przedstawienie zagadnień związanych z szeroko rozumianą profilaktyką pożarową. Znajdziemy tu wiele uwag i porad z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

Większość z opisywanych tematów została wzbogacona o dodatkowe materiały (np. filmy, lub pokazy zdjęć), pozwalające w lepszy sposób przyswoić sobie opisywane zagadnienia. Znajdziemy tam np. kalkulator przeciążenia gniazdka elektrycznego lub kwestionariusz oceny bezpieczeństwa pożarowego w domu. Strona oferuje mieszkańcom Londynu możliwość zamówienia tzw. wizyty bezpieczeństwa (bezpłatnej), w czasie której londyńscy strażacy udzielają wskazówek, jak zminimalizować ryzyko pożaru w domu, np. sugerują przemieszczenie przedmiotów lub mebli oraz dopasowują czujki dymu do powierzchni i kubatury mieszkania. Strona spełnia wszystkie dzisiejsze standardy. Jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Wszystkie zawarte na niej treści można opublikować dalej za pomocą zdefiniowanych skrótów.

Londyńscy strażacy obecni są także w mediach społecznościowych. Ich profile odnajdziemy na najpopularniejszych portalach, tj. Facebooku czy Twitterze. Stanowią one doskonałe dopełnienie prowadzonej przez nich witryny.

TB
sierpień 2017

do góry