• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Anna Sobótka

Jak przetrwać?

10 Lutego 2022

Katastrofy naturalne, zagrożenia biologiczne, chemiczne, ataki terrorystyczne… Niebezpieczeństw nie brakuje, czasem miałoby się ochotę zmienić swój dom w twierdzę i go nie opuszczać. Jest jednak lepsze wyjście: warto się odpowiednio przygotować na każdy typ zagrożenia. Zasięgając porad ze strony Gotowi.org, będziemy wiedzieli, jak się zachować w razie huraganu, strzelaniny, wybuchu bomby, powodzi i wielu innych zdarzeń.

Autorzy w przejrzystym, miłym dla oka serwisie zamieścili charakterystykę poszczególnych zagrożeń, a także szczegółowe, ale jasno wyłożone wytyczne postępowania w trudnych sytuacjach. W zakładkach „Zrób plan”, „Przygotuj się”, „Zaangażuj się” znajdziemy podstawowe kroki ratowania siebie i najbliższych w razie niebezpieczeństwa. „Elementarz” dostarczy cennej wiedzy o tym, jak wzywać pomocy, alarmować innych, ewakuować się czy udzielać pierwszej pomocy. W dziale „Publikacje” zamieszczono kilka dostępnych bezpłatnie pomocnych list (m.in. podstawowych zapasów domowych), planów (komunikacyjny, ewakuacyjny) czy zestawów (szpitalny, samochodowy). Dzięki tym materiałom łatwiej będzie wprowadzić w życie zalecenia przedstawione na stronie.

Niestety współcześnie nie brakuje zagrożeń, zarówno ze strony natury, jak i ludzi. Możemy jednak przygotować się zawczasu na starcie z niebezpieczeństwem, a strona Gotowi.org zapewni nam w tym duże wsparcie.

strona www.gotori.org

Anna Sobótka Anna Sobótka

Anna Sobótka jest dziennikarką i sekretarzem redakcji "Przeglądu Pożarniczego", pracuje w redakcji od 2018r.

do góry