• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo Emilia Klim

Jak nie zgubić się w lesie?

15 Marca 2022

screen z aplikacji mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach)Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Słoneczna aura zachęci z pewnością wielu z nas do korzystania z pieszych wycieczek po lasach. Niezbędnikiem w takim przypadku może okazać się aplikacja mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach), dostępna na smartfony i tablety.

Z pewnością ułatwi nam poruszanie się po leśnym terenie. Znajdziemy tu bowiem tematyczne mapy leśne, takie jak np. mapa drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych, mapa łowiecka, zagospodarowania turystycznego oraz zagrożenia pożarowego. Uzyskamy również informacje o czasowych zakazach wstępu do lasów. Dzięki aplikacji zapoznamy się z gatunkami otaczających nas drzew i krzewów, ich szczegółowym opisem czy wskazaniami gospodarczymi.

Aplikacja wyposażona jest w wiele przydatnych w terenie funkcji, tj.: pomiar powierzchni i odległości, zapis lokalizacji GPS, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego przez nas punktu. W zakładce „Pomoc” udostępniono instrukcję opisującą podstawowe funkcjonalności aplikacji, z którymi powinniśmy zapoznać się jeszcze przed jej pierwszym użyciem. Z tym programem z pewnością nie zgubimy się w nieznanym terenie.

Ostatnia aktualizacja odbyła się w lutym 2022 r.

Emilia Klim Emilia Klim
do góry