• Tłumacz języka migowego

Autor Emilia Klim

Ostatnie artykuły

 • Kolekcjoner historii

  Kolekcjoner historii

  Mł. asp. Grzegorz Stój działa w pożarnictwie już od 10 lat. Zaczynał jako ochotnik w OSP Wesoła. Przygodę z zawodowym ratownictwem rozpoczął w lotniskowej straży pożarnej lotniska Chopina. Od 5 lat służy w szeregach KM PSP m.st. Warszawy. Od 2010 r. para się nietypowym dla zawodowego strażaka zajęciem, a mianowicie rekonstrukcją historyczną.

  Dział
  Po godzinach
  Data publikacji
  2023-02-17
 • Humanista w ciele inżyniera

  Humanista w ciele inżyniera

  Nie wiązał swoich planów ze strażą. Jako dziecko marzył, by zostać kowbojem, czarodziejem i karateką. Życie zweryfikowało jego plany i dzisiaj może pochwalić się bogatym pożarniczym dorobkiem zawodowym. Człowiek orkiestra - strażak, wykładowca, autor artykułów. O pisaniu i nie tylko opowie bryg. mgr inż. Szymon Kokot.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Pomoc Ukrainie

  Pomoc Ukrainie

  W związku z wyjątkową sytuacją za naszą wschodnią granicą i potrzebą organizacji pomocy dla uchodźców z terenu Ukrainy utworzono stronę www.pomagamukrainie.gov.pl.

  Dział
  WWW@pożarnictwo
  Data publikacji
  2022-04-11
 • Przede wszystkim współpraca!

  Przede wszystkim współpraca!

  Od dziecka chciał zostać strażakiem - i udało się mu spełnić dziecięce marzenie. Dziś jest rzecznikiem prasowym komendanta głównego PSP. Doskonale odnalazł się w roli najważniejszego oficera prasowego w straży pożarnej. O swoich pierwszych krokach w tym niezwykłym zawodzie, doświadczeniach i planach opowiada bryg. Karol Kierzkowski.

  Dział
  W ogniu pytań
  Data publikacji
  2022-04-11
 • Jak nie zgubić się w lesie?

  Jak nie zgubić się w lesie?

  Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Słoneczna aura zachęci z pewnością wielu z nas do korzystania z pieszych wycieczek po lasach. Niezbędnikiem w takim przypadku może okazać się aplikacja mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach), dostępna na smartfony i tablety.

  Dział
  WWW@pożarnictwo
  Data publikacji
  2022-03-15
wszystkie artykuły autora

do góry