• Tłumacz języka migowego

Autor Emilia Klim

Ostatnie artykuły

 • Słowo wstępne

  Słowo wstępne

  Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Z tego właśnie powodu należy przede wszystkim pamiętać o profilaktyce, która pozwala uchronić się przed poważnymi schorzeniami.

  Dział
  Aktualne wydanie Słowo wstępne
  Data publikacji
  2024-06-18
 • Innowacje w zarządzaniu kryzysowym

  Innowacje w zarządzaniu kryzysowym

  „Innovation in crisis management” autorstwa Chiary Fonio, Adama Widera i Tomasza Zwęglińskiego to zestaw narzędzi dla czytelników zainteresowanych zrozumieniem problematyki pomiaru innowacyjności. Publikacja dostarcza know-how przez dogłębną analizę przykładów i najlepszych praktyk. Stanowi cenne źródło wiedzy dla naukowców, praktyków, badaczy i studentów zajmujących się m.in. bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym oraz innowacjami. W monografii zaprezentowano wiedzę i doświadczenia zdobyte w ramach jednego z największych i najbardziej ambitnych projektów zarządzania kryzysowego w UE.

  Dział
  Wydało się
  Data publikacji
  2024-05-29
 • Słowo wstępne 5/2024

  Słowo wstępne 5/2024

  Maj to wyjątkowy miesiąc dla strażackiego środowiska. Właśnie w maju świętujemy Dzień Strażaka. Jest to czas wyrażania wdzięczności strażakom, podziękowania im za trudy ich ciężkiej pracy. Maj to również miesiąc obfitujący w awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyrazy uznania. „Przegląd Pożarniczy”, jak co roku, pragnie celebrować to święto na swoich łamach. Tegoroczne Centralne Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Warszawie, a przypomni je obszerna relacja w tym numerze PP.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2024-05-23
 • Słowo wstępne 4/2024

  Słowo wstępne 4/2024

  Szanowni Czytelnicy!

  Kwietniowy numer „Przeglądu Pożarniczego” rozpoczynamy od wywiadu z komendantem głównym PSP nadbryg. dr. inż. Mariuszem Feltynowskim. W rozmowie z naszą redakcyjną koleżanką Martą Giziewicz komendant opowie o pierwszych miesiącach swojej pracy na obecnym stanowisku oraz wizji rozwoju naszej formacji. Poruszy wiele kluczowych kwestii ważnych dla ochrony przeciwpożarowej. Zapoznamy się też z doświadczeniem zawodowym komendanta głównego PSP oraz jego największymi osiągnięciami. Lektura wywiadu z pewnością pozwoli poznać naszego przełożonego nieco bliżej.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2024-04-22
 • Słowo wstępne 3/2024

  Słowo wstępne 3/2024

  Nadszedł długo wyczekiwany chyba przez nas wszystkich czas. Za oknami czuć już powiew wiosennego ciepła, przyroda budzi się do życia po długiej zimie. Marzec to miesiąc, w którym rozpoczyna się zarówno astronomiczna, jak i kalendarzowa wiosna.  Pod naszą szerokością geograficzną planeta zaczyna się zielenić, krajobrazy nabierają barw. Niebawem, bo już w kwietniu, będziemy obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten już od 54 lat jest szczególną okazją do refleksji nad aktualnym stanem naszej planety. Wszyscy chcemy żyć w świecie wolnym od zanieczyszczeń, zadbanym i pięknym. Jednak z roku na rok kondycja Ziemi jest coraz gorsza. W rozmowie z dr. hab. inż. Tomaszem Kowalczykiem – kierownikiem Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Lech Lewandowski poruszy ważne problemy, z jakimi na co dzień musi zmagać się nasza planeta.

  Dział
  Słowo wstępne
  Data publikacji
  2024-03-19
wszystkie artykuły autora

do góry