• Tłumacz języka migowego

Autor Emilia Klim

Ostatnie artykuły

  • Zderzenie pociągu towarowego z samochodem osobowym w Tarnówce Wiesiołowskiej

    Zderzenie pociągu towarowego z samochodem osobowym w Tarnówce Wiesiołowskiej

    18 listopada 2023 r. – zderzenie pociągu towarowego z samochodem osobowym w Tarnówce Wiesiołowskiej. Zastępy PSP i OSP zabezpieczyły teren prowadzonych działań. Udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu samochodem osobowym, a następnie przekazały go zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej godzinę brało udział 21 strażaków.

    Dział
    Kalejdoskop akcji
    Data publikacji
    2023-11-18
  • Kolejnych zmian nadszedł czas

    Kolejnych zmian nadszedł czas

    Po zmianie nazwy nadszedł w Akademii Pożarniczej czas kolejnych zmian. 1 października 2023 r. został uruchomiony nowy kierunek studiów - ratownictwo medyczne. Jak wyglądały przygotowania do utworzenia tego kierunku, kto może zostać studentem, jak przebiegają same studia oraz co nas czeka po ich ukończeniu, opowie dziekan Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności mł. bryg. mgr inż. Adrian Bralewski.

    Dział
    W ogniu pytań
    Data publikacji
    2023-10-20
  • Kolekcjoner historii

    Kolekcjoner historii

    Mł. asp. Grzegorz Stój działa w pożarnictwie już od 10 lat. Zaczynał jako ochotnik w OSP Wesoła. Przygodę z zawodowym ratownictwem rozpoczął w lotniskowej straży pożarnej lotniska Chopina. Od 5 lat służy w szeregach KM PSP m.st. Warszawy. Od 2010 r. para się nietypowym dla zawodowego strażaka zajęciem, a mianowicie rekonstrukcją historyczną.

    Dział
    Po godzinach
    Data publikacji
    2023-02-17
  • Humanista w ciele inżyniera

    Humanista w ciele inżyniera

    Nie wiązał swoich planów ze strażą. Jako dziecko marzył, by zostać kowbojem, czarodziejem i karateką. Życie zweryfikowało jego plany i dzisiaj może pochwalić się bogatym pożarniczym dorobkiem zawodowym. Człowiek orkiestra - strażak, wykładowca, autor artykułów. O pisaniu i nie tylko opowie bryg. mgr inż. Szymon Kokot.

    Dział
    W ogniu pytań
    Data publikacji
    2022-12-15
  • Pomoc Ukrainie

    Pomoc Ukrainie

    W związku z wyjątkową sytuacją za naszą wschodnią granicą i potrzebą organizacji pomocy dla uchodźców z terenu Ukrainy utworzono stronę www.pomagamukrainie.gov.pl.

    Dział
    WWW@pożarnictwo
    Data publikacji
    2022-04-11
wszystkie artykuły autora

do góry