• Tłumacz języka migowego
Różności

Zwykli – niezwykli

24 Marca 2016

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi za Dzielność oraz Krzyży Zasługi 35 funkcjonariuszom Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz założycielkom Fundacji La Strada.

Krzyżami Zasługi za Dzielność, nadawanymi przez prezydenta RP, uhonorowanych zostało dwóch funkcjonariuszy PSP oraz 22 policjantów. Mł. kpt. Mateusz Kozłowski z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu w czasie wolnym od służby, ryzykując własnym życiem i zdrowiem, uratował dwóch mężczyzn, tonących w akwenie w Krasnobrodzie. Natomiast st. sekc. Krystian Paszek, ratownik-kierowca z Komendy Powiatowej PSP w Mikołowie wyprowadził z płonącego mieszkania dwie osoby a następnie udzielił im pomocy przedmedycznej. Podczas uroczystości odznaczono również Srebrnym Krzyżem Zasługi mł. bryg. Krzysztofa Hetmana z Komendy Głównej PSP, a Brązowym Krzyżem Zasługi – asp. sztab. w st. sp. Marka Garniewicza, byłego funkcjonariusza Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Odznaczenia w obecności licznych gości i rodzin uhonorowanych wręczyli wyróżnionym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski i p.o. komendant główny Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk.

r.

fot. Bogdan Romanowski 

marzec 2016

do góry