• Tłumacz języka migowego
Różności

Zmiany w kierownictwie KG PSP

17 Marca 2020

Nowy zastępca KG

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński na wniosek komendanta głównego PSP powołał 26 lutego nadbryg. Adama Koniecznego na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP.

Nadbryg. Adam Konieczny rozpoczął swoją drogę zawodową w PSP jako absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z 1994 r. Podczas studiów brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, również w działaniach podczas pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej w 1992 r.

Po ukończeniu studiów w SGSP pełnił służbę na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Piotrkowie Trybunalskim. Od 1995 r. obejmował kolejne stanowiska w legnickiej Państwowej Straży Pożarnej. Był dowódcą sekcji, oficerem, starszym oficerem, zastępcą naczelnika wydziału oraz naczelnikiem wydziału. W 2001 r. uczestniczył w akcji przeciwpowodziowej w Warszawie, za co został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Od 2006 r. do 2016 r. był komendantem miejskim PSP w Legnicy. W lutym 2016 r. został powołany na stanowisko dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. Uczestniczył w procesie tworzenia Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego. Dowodził również akcją ratowniczą po katastrofie budowlanej w Świebodzicach. 24 lipca 2019 r. otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską.

KG PSP
fot. MSWiA

luty 2020

 

do góry